Крим і Придністров'я: Про що президенти Зеленський і Санду домовилися в Києві (відео)

Президент України Володимир Зеленський вважає візит глави Республіки Молдова Майї Санду початком нових відносин між країнами, зазначають Патріоти України.

"Це початок нових відносин України і Молдови. Нас об'єднують спільні цінності та позиції з питань загальноєвропейського порядку денного. Ми цінуємо, що президент Молдови підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, не боїться називати Крим українським", - сказано в повідомленні на сторінці Зеленського у Twitter.

Зазначимо, 12 січня розпочався офіційний візит президента Молдови Майї Санду в Україну.

Після зустрічі Зеленський заявив про незмінну позицію України щодо Придністров'я. Україна підтримує суверенітет і територіальну цілісність Молдови.

"Ще раз хочу підкреслити, що позиція України щодо придністровського врегулювання незмінна. Ми твердо підтримуємо суверенітет і територіальну цілісність Республіки Молдова в межах її міжнародно визнаних кордонів", - заявив Зеленський.

Президентська рада та інші домовленості

Під час зустрічі Зеленський і Санду домовилися про створення президентської ради для вирішення спільних завдань двох країн, повідомляє пресслужба Офісу президента.

"Президенти України та Республіки Молдова вирішили створити президентську раду як новий постійний формат діалогу високого рівня та механізм координації та моніторингу реалізації актуальних завдань співпраці", - сказано в повідомленні.

Зеленський під час пресбрифінгу розповів, що рада формуватиме стратегію і координуватиме дії для вирішення завдань двостороннього порядку денного.

Також у Зеленського розповіли, що глави держав на зустрічі обговорили подальше зміцнення регіонального співробітництва з метою реалізації стратегічних цілей країн щодо вступу в ЄС.

Крім того, йшлося про розвиток торговельно-економічного співробітництва між Україною та Молдовою, розвиток туризму та співробітництва в енергетичному секторі.


З архіву ПУ. Працювала майже рік: Зеленський звільнив з розвідки любительку "Однокласників" і "Вконтакте"

п’ятниця, 25 червень 2021, 10:00

На своїх сторінках у російських соцмережах Катерина Сляднєва перебуває в групах знайомств з іноземцями, а також у спільноті "Комунізм – це модно". 25 червня 2020 року президент України Володимир Зеленський звільнив заступника Голови Служби зовнішньої р...

"Проскочить в Германию и не сесть в тюрьму. Как украинцы массово едут в ЕС по польским визам", - журналісти

п’ятниця, 25 червень 2021, 9:21

"Несмотря на облавы на украинцев с поддельными документами, растет поток заробитчан, которые пытаются проскочить в Евросоюз любым способом", - пише у своєму блозі Олександра Харченко, повідомляють Патріоти України, і продовжує: . Все больше украинцев и...