"Крим перестав бути центром циклону. Від того, чим закінчиться ця війна, залежить куди більше, ніж тільки доля нашої країни", - Казарін

"Твоє виживання на війні - багато в чому питання випадковості. Підготовка може підвищити твої шанси. А ще злагодженість, взаємодія і досвід. Але повномасштабна війна вносить в рівняння змінну, яку до кінця прорахувати неможливо. Свої міни. Чужі снаряди. Дружній вогонь. Рикошет. Розумних смертей не буває, але бувають дурні і образливі. У якийсь момент до цієї думки звикаєш", - пише у своєму блозі Павло Казарін, передають Патріоти України, і продовжує:

"Розмови про армію, що цілком складається з добровольців, гарні для мирного часу. Піхота має властивість закінчуватися - і мобілізація добереться до тих, хто з армією пов'язувати своє майбутнє не планував. Права категорії C, курсу такмеда і заняття з тактичної підготовки цілком можуть стати вашою інвестицією в майбутнє. У те саме, в якому ви будете носити піксель.

Політика - це суперечка про контури майбутнього. Раніше про них сперечалися в телевізорах, на вулицях і на виборах. Тепер це все недоступно. Єдина доступна форма політики сьогодні - це армія. По-перше, лише вона визначає контури нашого майбутнього. По-друге, лише вона визначає контури кожної персональної біографії. Питання "а що ви робили після 24 лютого" ризикує стати досить популярним після війни.

І так. Не варто в пориві пишномовності поминати всує "втрачене покоління". Ми станемо ним тільки якщо програємо. А ще не варто питати нас про те, "як справи на фронті". Ми не знаємо. Можемо розповісти про свою ділянку, роту і командирів. Для всього іншого у нас не вистачає допусків по секретності і зірок на погонах.

Ми не дуже схожі на героїв ваших улюблених бойовиків. Наші будні не виглядають як ігровий процес з "Call of Duty". Це війна артилерії і автоматам в піхоті нерідко відведена роль кролячої лапки. Копати ви точно будете частіше, ніж стріляти, а від скоб і поліетилену пуття буде більше, ніж від балістичних очок. А ще армія - це хороший привід перестати жити відкладеним життям. Тому що випадковості ніхто не відміняв. Чим менше ти відкладаєш на завтра, тим більше в твоєму житті буде сьогодні.

Втім, випадковості зовсім не скасовують існування закономірностей. Думаю про це щоразу, коли читаю новини з Криму.

Потрібно розуміти, що на півострові "стабільність" завжди виконувала роль ідола. На неї молилися. Їй поклонялися. Саме стабільність ставила на свої прапори Росія, коли захоплювала півострів в лютому 2014-го. Через вісім років стабільність дала тріщину.

Крим перестав бути центром циклону. Гасло "аби не було війни" втратило сенс. Росія принесла на півострів не мир, але меч, і статус "прикордонного регіону" перестав бути фігурою мови. Вісім років регіон жив у борг, а тепер виявилося, що все має свою ціну.

У 2022 році Росія перетворилася на країну, яка може гарантувати захопленим територіям лише деградацію. Її минуле благополуччя будувалося на праві продавати заходу вуглеводні і купувати на виручене все інше – включаючи союзників. Але тепер від її стабільності залишилася лише незмінюваність влади. Країна їде на ескалаторі, який везе її вниз.

60 років тому США ввели проти Куби торгове ембарго. Американським громадянам і компаніям було заборонено будь-які операції з Гаваною, під удар потрапили кубинський експорт і судна, що заходили в порти острова. До 2010 року збитки Куби з урахуванням інфляції склали $975 млрд. Ми можемо хвалити кубинські пляжі і купувати сигари, але більше Гавані похвалитися нічим.

Російський телевізор абсолютно правий: санкції не приведуть до революції. Але в тому і річ, що санкційний ефект міряють не соціологи, а економісти. Завдання обмежень - знекровлення і деградація. Російське суспільство може змикати ряди і крокувати строєм, але єдина форма стабільності, яка йому світить – це стабільність у злиднях.

І в цю ж скарбничку - дискусія про шенгенські візи для росіян. Тридцять років тому Захід почав експеримент. Вкладав роки і мільярди в російське суспільство. Засновував проекти і проводив обміни. Відкривав кордони та інвестував у soft-power. У 2022 році експеримент закінчено. Суспільство в Росії так і не з'явилося. Європейська дискусія про візове відгороджування - це не покарання. Це втома. "Прийомні дні по вівторках і четвергах з двох до трьох у п'ятому вікні".

Якщо Кремль і зумів чогось досягти - так це того, що розв'язана ним війна стала сприйматися як мірило етичного. Прямо як в екранізації епосу, де по одну сторону ентропія і зло, а по іншу – надія і шанс. Від того, чим закінчиться ця війна, залежить куди більше, ніж тільки доля нашої країни. Якщо російський президент планував вписати своє ім'я в історію – йому це вдалося. Тільки йому навряд чи сподобається результат".

"Ми брешемо самі собі": Соратник Трампа несподівано відкинув ідею мирних переговорів з Путіним

субота, 23 листопад 2024, 16:17

На Міжнародному безпековому форумі в Галіфаксі сенатор від Республіканської партії Майк Раундс розкритикував ідею мирних переговорів між Росією та Україною. Про це інформує Politico, передають Патріоти України. Він зазначив, що Кремлю не можна довіряти...

Віцепрезидентка Філіппін заявила, що найняла кілера, щоб убити президента та його дружину: Що сталось

субота, 23 листопад 2024, 15:18

У суботу, 23 листопада, віцепрезидентка Філіппін Сара Дутерте заявила, що найняла кілера для вбивства президента Фердинанда Маркоса-молодшого, його дружини і спікера палати представників Мартіна Ромуальдеса, на випадок, якщо на неї буде скоєно замах. П...