Кримський міст треба взяти під приціл: Військовий експерт назвав передумови повернення Криму

Україна може повернути собі анексований Росією Крим військовим шляхом, однак швидко це не станеться. Про це в інтерв'ю "Главреду" розповів військовий експерт Сергій Грабський, передають Патріоти України.

За словами експерта, перш ніж розпочинати операцію по звільненню окупованого півострова, Україна має підготуватися і накопичити відповідну кількість озброєння. Адже прорив до Криму автоматично вимагатиме розширення зони забезпечення українських військ і створення кримського плацдарму.

"Реальної можливості побудувати потужний флот, який би міг протистояти російському, ми не маємо. Навіть більше — акваторія, яку ми контролюємо, не сприяє тому, щоб ми, навіть якби нам хтось щось передавав, могли б розгорнути там корабельне угруповання. Таким чином ми можемо сподіватись і покладатися виключно на сили ракетних військ, авіацію, тому що без фізичного впливу ми не можемо змінити ситуацію... Тобто без постановки на вогневий контроль ключових позицій по Криму (я маю на увазі перешийки і Кримський міст, а також порти Криму, дуже складно говорити про те, що ми могли б прорватися до Криму", - розповів Грабський.

На переконання експерта, поки угруповання РФ в Криму буде спиратися на постачання ресурсів через Кримський міст і кораблі (а вони можуть привезти багато), а ми оперуємо виключно в межах двох вузеньких горловин, говорити про те, що ми на плечах противника можемо увірватися і захопити повністю Крим неможливо.

При цьому Грабський вважає, що Україні необов'язково підривати Кримській міст у разі повернення Криму. Але і це можливо за низки умов.

"Усі ці наші казки про те, що ми можемо зруйнувати Кримський міст — це благі наміри. Тому що вивчаючи цю справу досконально, я можу сказати, що це потребуватиме спеціальної операції із залученням не лише ракет, а, можливо, і диверсантів, так званих Брандерів (тобто кораблів, начинених вибухівкою) і авіації. Бо просто підірвати споруду - це одне, а не допустити її швидкого відновлення - то зовсім інша справа", - резюмував експерт.

Віддав життя за Україну: Льотчик Олександр Бринжала пішов у бій проти 12 ворожих винищувачів

субота, 20 серпень 2022, 8:56

2 березня 2022 року у боях за мирне небо над Києвом загинув льотчик-винищувач 1 класу 40-ї бригади тактичної авіації Військово-повітряних сил Олександр Бринжала. Разом із товаришем та побратимом Володимиром вони вдвох протистояли в повітрі дюжині росій...

Ранок починається з "бавовни": У Севастополі прогримів вибух у районі штабу Чорноморського флоту окупантів (відео)

субота, 20 серпень 2022, 8:53

20 серпня приблизно о 08:17 ранку в районі штабу Чорноморського флоту РФ у Севастополі у тимчасово окупованому росіянами Криму пролунав вибух. Місцеві пабліки в соцмережах та підконтрольні ворогу ЗМІ пишуть про "сильний хлопок" і викладають відео та фо...