"Куй залізо поки гаряче?": Reuters назвало ТОП-5 викликів для Зеленського

Перед переможцем на президентських виборах Володимиром Зеленським постали п'ять важливих викликів, з якими він має впоратися. Серед них - договір з Міжнародним валютним фондом і побудова лінії спілкування з Росією, пише Reuters. Матеріал вийшов під авторством Марка Джонса і Тома Арнольда, повідомляють Патріоти України.

"Куй залізо поки гаряче?"

Здатність Зеленського вибудувати діалог з Верховною Радою матиме вирішальне значення для його електорату. Новообраний президент буде грати роль в призначенні глави служби безпеки, генерального прокурора і Нацбанку, але парламент повинен підтверджувати кожне призначення.

"Парламентські вибори мають відбутися не раніше осені, і опитування громадської думки показують, що він (Зеленський. – Ред.) навряд чи виграє абсолютну більшість. Це означає, що він повинен вступити в союз як мінімум з однією зі сторін, якщо хоче, щоб були призначені його політики", – йдеться в матеріалі.

Журналісти також зазначили, що Зеленський може спробувати влаштувати дострокові парламентські вибори, поки ще не затих його успіх від перемоги на президентських.

Побудова команди

Другим завданням західні журналісти вважають вибір і згуртування команди, яка допоможе уникнути помилок людині без політичного досвіду. Відзначається, що Зеленський повністю не розкриває, кого б хотів бачити на ключових посадах, однак фігурували імена екс-міністра фінансів Олександра Данилюка та колишнього міністра економіки Айваріса Абромавічуса.

МВФ

У матеріалі наголошується, що через зовнішній борг в $3 мільярди Україна гостро потребує підтримки МВФ, проте через затримки в проведенні реформ фінансування було зменшено.

"Зеленський вже хоче поговорити з МВФ про те, щоб зупинити зростання цін на газ, а це Фонд вважав дуже важливим для поліпшення фінансового становища Києва", – заявили в ЗМІ.

ПриватБанк

Reuters вважає зв'язок Зеленського з екс-власником ПриватБанку олігархом Ігорем Коломойським ймовірною проблемою.

"Будь-яка ознака того, що Зеленський може виявитися в таборі Коломойського з цього приводу (скасування націоналізації банку. – Ред.) може завдати серйозної шкоди, не в останню чергу відносинам з Міжнародним валютним фондом", – уточнили автори.

Відносини з Росією

Рішення проблем з країною-агресором стало п'ятим, заключним викликом Зеленського. "Те, як російськомовний Зеленський буде регулювати відносини України і Москви, буде мати велике значення для визначення успіху його перебування на цій посаді", – пише агентство.

Хіти тижня. "России предстоит длительная головная боль", - Шевцова

п’ятниця, 21 лютий 2020, 4:00

Америка завжди підігравала Росії. Не розуміючи того. Підігравала фактом свого існування в якості наймогутнішої держави і світового жандарма. І Росія мала привід для його стримування і виправдання свого мілітаризму і войовничого рику. Про це у своєму бл...

Хіти тижня. На охорону Зеленського в Омані з держбюджету витратили 74 тис. грн, - нардеп Гончаренко

п’ятниця, 21 лютий 2020, 1:00

На охорону президента Володимира Зеленського під час його поїздки в Оман було витрачено з державного бюджету 74 тисячі гривень. Про це нардеп від “Європейської Солідарності” Олексій Гончаренко написав у Telegram-каналі, передають Патріоти України. . З...