"Куй залізо поки гаряче?": Reuters назвало ТОП-5 викликів для Зеленського

Перед переможцем на президентських виборах Володимиром Зеленським постали п'ять важливих викликів, з якими він має впоратися. Серед них - договір з Міжнародним валютним фондом і побудова лінії спілкування з Росією, пише Reuters. Матеріал вийшов під авторством Марка Джонса і Тома Арнольда, повідомляють Патріоти України.

"Куй залізо поки гаряче?"

Здатність Зеленського вибудувати діалог з Верховною Радою матиме вирішальне значення для його електорату. Новообраний президент буде грати роль в призначенні глави служби безпеки, генерального прокурора і Нацбанку, але парламент повинен підтверджувати кожне призначення.

"Парламентські вибори мають відбутися не раніше осені, і опитування громадської думки показують, що він (Зеленський. – Ред.) навряд чи виграє абсолютну більшість. Це означає, що він повинен вступити в союз як мінімум з однією зі сторін, якщо хоче, щоб були призначені його політики", – йдеться в матеріалі.

Журналісти також зазначили, що Зеленський може спробувати влаштувати дострокові парламентські вибори, поки ще не затих його успіх від перемоги на президентських.

Побудова команди

Другим завданням західні журналісти вважають вибір і згуртування команди, яка допоможе уникнути помилок людині без політичного досвіду. Відзначається, що Зеленський повністю не розкриває, кого б хотів бачити на ключових посадах, однак фігурували імена екс-міністра фінансів Олександра Данилюка та колишнього міністра економіки Айваріса Абромавічуса.

МВФ

У матеріалі наголошується, що через зовнішній борг в $3 мільярди Україна гостро потребує підтримки МВФ, проте через затримки в проведенні реформ фінансування було зменшено.

"Зеленський вже хоче поговорити з МВФ про те, щоб зупинити зростання цін на газ, а це Фонд вважав дуже важливим для поліпшення фінансового становища Києва", – заявили в ЗМІ.

ПриватБанк

Reuters вважає зв'язок Зеленського з екс-власником ПриватБанку олігархом Ігорем Коломойським ймовірною проблемою.

"Будь-яка ознака того, що Зеленський може виявитися в таборі Коломойського з цього приводу (скасування націоналізації банку. – Ред.) може завдати серйозної шкоди, не в останню чергу відносинам з Міжнародним валютним фондом", – уточнили автори.

Відносини з Росією

Рішення проблем з країною-агресором стало п'ятим, заключним викликом Зеленського. "Те, як російськомовний Зеленський буде регулювати відносини України і Москви, буде мати велике значення для визначення успіху його перебування на цій посаді", – пише агентство.

Хіти тижня. "Не варто голосувати": У Зеленського несподівано почали критикувати ринок землі від Гончарука

субота, 16 листопад 2019, 0:10

На думку Ірини Верещук, у законопроекті є сумнівні та небезпечні моменти. Представник уряду у парламенті, нардеп від "Слуги народу" Ірина Верещук не буде голосувати за урядовий законопроект про ринок землі, поданий прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком...

"Наш/ненаш парень": Як в РФ відреагували на слова Коломойського про "російські танки під Варшавою"

субота, 16 листопад 2019, 0:00

Багато хто з російських політиків не дуже довіряє одіозному олігарху. Окремі російські політики і пропагандисти, цитуючи Коломойського, з задоволенням потирають руки, сподіваючись, що Україна тепер "здасться" Росії. У той же час вони досить зневажливо ...