Кусок хліба ділив на три частини: Мама звільненого з полону азовця "Ореста" розповіла про стан сина (відео)

Україні вдалось обміняти 215 українських захисників, з них - 108 бійців полку "Азов". Серед звільнених - Дмитро "Орест" Козацький - автор легендарних фото з "Азовсталі", який разом з іншими чотири місяці перебував у полоні Росії, передають Патріоти України.

В ефірі "Сніданку з 1+1" мама Дмитра Козацького Ірина Юрченко розповіла, у якому стані наразі перебуває син та поділилася враженнями про їхню першу зустріч після полону. Жінка говорить, що останні дні перебуває в неймовірно піднесеному настрої.

"Я хочу сказати, що ми дуже щасливі, але ще боротьба та звільнення України триває. Ми обняли Діму, це була така зустріч! Я дуже боялась, що він зміниться, що його події зламають, проте ні! Наші люди та наші воїни – незламні. Він схуд до 55 кілограмів, під час зустрічі майже годину не розмовляв, адже ці чотири місяці полону їм не дозволяли спілкуватись. Я переживаю неймовірний шквал емоцій і хочу, щоб їх відчула кожна мама, кожна родина нашої країни. Щоб ми дочекались усіх з полону, з війни – живими та цілими. Та щоб ми перемогли", - прокоментувала мама Ореста.

Щодо подробиць життя сина в полоні, Ірина розповіла, що вони з Дмитром майже не говорили про ці моменти, проте деякими спогадами він таки поділився. За її словами, наші захисники пережили голод, фізичні та моральні знущання.

"Йому давали шматочок хліба, а він його ділив на три частини, щоб поїсти протягом дня. Це просто жахіття 21 століття. Він розповів, що їм 10 днів не давали пити води. І говорить, що відтепер цінує кожний кусок хліба та їжу взагалі. За час полону він прочитав Біблію і сказав мені: "Мамо, тепер я знаю, чому ти нас вчила. Я тихенько читав "Отче наш", молився та розмовляв з Богом", - відверто розповіла Ірина.

Наші захисники вже в Україні, проте наразі перебувають на реабілітації. Як говорить мама Ореста, їм треба влитись у звичайне життя, адже вони з нього вибились на 7 місяців. Попереду на них чекає робота з лікарями та психологами, а рідні сподіваються, що матимуть можливість періодично з ними зустрічатись. Ірина підкреслила, що син мріє знову повернутись до фотосправи, каже, що потрібно далі жити й працювати.

"Рватимуть один одного зубами, зброєю": Після поразки у війні в РФ почнеться хаос, - політолог

середа, 1 лютий 2023, 16:53

Поразка країни-агресорки Росії у війні призведе до краху путінського диктаторського режиму в РФ. Після цього серед еліт почнеться боротьба за владу, передають Патріоти України. При цьому в Росії не зможуть провести чесні вибори – представники еліт прос...

"Ми зануримо економіку Путіна в параліч": Джонсон закликав Захід не боятися ядерної війни і дати Україні всю необхідну зброю

середа, 1 лютий 2023, 16:30

Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон закликав західних союзників України надати всю необхідну зброю для боротьби з російськими окупантами. За його словами, Захід не має боятися ядерної риторики кремлівського диктатора Володимира Путі...