"Кузня на Рибальському", незважаючи на тиск "слуг", продовжує поповнювати ВМСУ: 30 вересня урочисто спустили на воду восьмий артилерійський катер

Зроблені в Україні "кораблики Порошенка" обходяться значно дешевше тих катерів, котрі США і Великобританія поставляють ВСМУ для формування "вовчиг зграй"

Кузня на Рибальському

У Києві для Військово-морських сил ЗС України спустили на воду восьмий малий броньований артилерійський катер, повідомляють Патріоти України з посиланням на відео Олександра Погребиського з церемонії спуску.

На підприємстві «Кузня на Рибальському», під військовий оркестр, відбулася урочиста церемонія спуску на воду артилерійського катера.

На церемонії були присутні представники Міністерства оборони України та Військово-морських сил ЗС України, також колишній секретар РНБО Олександр Турчинов.

Далі МБАК розпочне державні випробування, потім він має надійти до складу ВМС України.

Цей катер почали будувати у 2019 році. Тоді повідомлялось, що виробництво катерів на замовлення Міністерства оборони України триватиме чотири місяці.

Попередні малий броньований артилерійський катер проєкту 58155 почали будувати у 2018 році, спуск на воду 7-го МБАКу відбувся 3 квітня 2019-го року а на початку жовтня 2019-го року він прибув до Одеси де розпочались його випробування.

У грудні того ж року він отримав іменування «Костопіль». У вересні 2020 року його включили до складу ВМС ЗС України.

Ситуація з підприємством

У грудні 2020 року приватне акціонерне товариство «Кузня на Рибальському» зупинила будівництво катерів для ВМС України.

Тоді було зупинено будівництво восьмого корпусу малого броньованого артилерійського катера проєкту 58155 та десантно-штурмового катера проєкту 58503 шифр «Кентавр-ЛК».

Стан будівництва 8-го корпусу МБАКу проєкту 58155

Командувач Військово-Морськими Силами ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа озвучив інформацію, що національний флот обмежиться придбанням восьми корпусів МБАК.

У липні 2021 року «Кузня на Рибальському» відновила будівництво катерів для ВМС ЗС України.

Також у 2021 році слідчі ДБР повідомили про підозру колишньому заступнику міністра оборони, голові правління ПрАТ «Кузня на Рибальському» і ще двом колишнім начальникам департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння і військової техніки Міноборони.

Посадових осіб підозрюють у змові та організації постачання в армійські підрозділи впродовж 2016—2018 років військової техніки низької якості.

"У росіян є чітка схема": Експерт зі зв’язку пояснив, чому так важко протистояти російським КАБам

п’ятниця, 18 квітень 2025, 6:48

В української армії наразі немає «панацеї» – універсального методу, щоб протистояти керованим авіаційним бомбам (КАБам), оскільки час їхнього польоту дуже короткий. Про це в матеріалі «Главкома» «Нова мішень Путіна. Що буде далі з Сумами» розповів фахі...

​За наполяганням Євросоюзу: З уряду Сербії вигнали головного проросійського політика

п’ятниця, 18 квітень 2025, 6:24

Парламент Сербії затвердив склад нового уряду, сформованого новим прем'єр-міністром — лікарем-ендокринологом Джуро Мацутом, передають Патріоти України з посиланням на російське видання Коммерсант. . Попри обіцянки президента країни Александара Вучича ...