Російські військові дійсно планували взяти Київ за три дні і якби їм вдалося захопити аеропорт у Гостомелі, то їхній план спрацював би. Також окупанти мали намір десантуватися біля НСК "Олімпійського". Про це розповіло вище військове керівництво у документальному фільмі Дмитра Комарова "Рік", присвяченому річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну, передають Патріоти України.
За словами керівника Головного управління розвідки МО Кирила Буданова, висадка десанту поблизу Києва та у самій столиці була єдиним планом у росіян.
"Це був взагалі єдиний план – не пізніше третьої доби підняти прапор над адміністрацією президента зі зміною керівництва… Оскільки, на їхню думку, керівництво держави мало кудись втекти. Якщо ні – вони б його знищили. І не пізніше ніж на 10 добу погасити точкові, як вони вважали, прояви опору, якщо вони будуть", – зауважив голова ГУР.
Міністр оборони Олексій Резніков уточнив, що основним пунктом висадки десанту загарбники розглядали Печерські пагорби, що неподалік від НСК "Олімпійський".
"Розуміли, що буде спроба захоплення Печерських пагорбів в районі НСК "Олімпійський", там дуже зручно висадку з вертольотів робити. А вже звідси – спроба накопичення сил і захоплення урядового кварталу, де є Офіс Президента, уряд, парламент і так далі", – пояснив міністр оборони.
Бої за аеропорт у Гостомелі розпочалися у перший день повномасштабного вторгнення - 24 лютого 2022 року. Вони тривали з перервами до 27 лютого. Якби окупантам вдалося захопити аеропорт, це дало б їм змогу використати його для висадки численних десантників та легкої бронетехніки за допомогою вантажних літаків. Це було потрібно для оточення Києва. У цих боях російські військові майже повністю знищили найбільший у світі АН-225 «Мрія», що стояв в ангарі.
Президент США Дональд Трамп має важелі, щоб змусити диктатора Володимира Путіна швидко припинити війну в Україні, якщо він відмовиться від повільного, непослідовного економічного тиску з боку адміністрації Джо Байдена. Про це повідомляє Time, передають...
Заяви Дональда Трампа щодо територіальних претензій до Данії, погрози Панамі і заклик до Канади стати 51-м штатом – це явно імперська риторика. Якщо президент США просуває такі меседжі, то це може легітимізувати територіальні зазіхання Путіна, про це у...