​Київ в очікуванні "Іри Поппінс" або іншої "корабельної сосни": Корнієнко розповів, як "слуги" збираються звільнити Кличка, щоб поставити на освоєння бюджету столиці свою людину

У разі звільнення Кличка з КМДА, на це місце буде призначено виконувача обов’язків, а не повноцінного голову, щоб не порушувати чинне законодавство. 60-мільярдний бюджет Кива витрачатимете призначене Зеленським «нове обличчя», з приставкою «в.о.».

Народний депутат, голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко переконує, що головна проблема того, що закон про столицю два роки завис у Верховній Раді, не в розмежуванні посад мера Києва та голови Київської міської держадміністрації. Про це він сказав в інтерв’ю «РБК-Україна», зазначають Патріоти України.

Ірина Верещук отримала новий шанс посунути Віталія Кличка

«Для нас це не є проблемою. Це проблема для Кличка, але я не думаю, що в залі у нього є така підтримка, щоби зупинити цей закон. Нам не треба ухвалювати окремий закон, щоб звільнити його як голову КМДА. Він це теж, я думаю, розуміє», – зазначив Корнієнко.

Проте, є проблема з призначенням нового голови КМД. «Є три рішення Конституційного суду, які кажуть, що призначати іншу людину не можна. Але ніхто не забороняє звільнити», – сказав Корнієнко.

За його словами, у разі звільнення Віталія Кличка з посади голови КМДА, на його місце буде призначено виконувача обов’язків.

«Так, може бути в.о. У розмові про Київ головне зрозуміти дві речі. КМДА – це передусім державна адміністрація, а потім уже Київська міська. Тому що розділ про державні адміністрації в Конституції є і там написано, як функціонують державні адміністрації, як президент призначає голову за погодженням з Кабміном. Щодо Києва та його особливостей в Конституції написане одне речення: особливості місцевого самоврядування в Києві і Севастополі визначаються окремим законом. І є старий закон про місто-герой Київ. Усе інше – зокрема, розмови про створення якихось виконкомів, невідомо на яких юридичних підставах – це вже з області фантастики, маніпуляцій і схоже на якісь політичні баталії», – пояснив Корнієнко.

На уточнююче запитання, чи наразі є у влади плани звільнити Кличка, він сказав: «Я теоретизую. Але якби в мене як у члена профільного комітету запитали роз'яснення, я би сказав, що, спираючись на закони, рішення КСУ, всі численні суди, звільнити його можна. Призначити іншого – це вже буде проблематично. Але в.о. може працювати».

Нагадаємо, недавно на низці комунальних підприємств та департаментів Київської міської державної адміністрації пройшли обшуки.

Союзники України готують свої ресурси до можливості ще 10 років війни. Зеленський вперше висловився, чи планує проводити перевибори голови держави, якщо теперішній стан справ затягнеться

понеділок, 22 липень 2024, 0:30

Якщо війна в Україні затягнеться, треба буде шукати інструмент для проведення президентських виборів. Про це Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю для ВВС, зазначають Патріоти України. Глава держави відповів на запитання журналіста, чи перебуватиме на...

Московським бісам не указ: Папа Римський закликав до олімпійського перемир'я

неділя, 21 липень 2024, 23:56

Олімпіада-2024 пройде у Франції з 26 липня по 11 серпня. Папа Римський закликав до припинення воєн під час Олімпійських ігор . Під час недільної молитви у Ватикані Папа Римський Франциск закликав до перемир’я під час Олімпіади-2024 у Парижі. Про це по...