Китай може натиснути на президента РФ Володимира Путіна, розповідають високопоставлені джерела у Кремлі. Китай не задоволений тим, що Росія заблокувала експорт зерна з України, передають Патріоти України.
Про це повідомляє видання The Washington Post, Росія стикається зі шквалом критики з боку країн по всьому світу, у тому числі деяких з її друзів, за її удари по українських портах та її рішення на цьому тижні призупинити участь у угоді ООН, яка дозволила експортувати українське зерно через Чорне море.
"Росія веде війну зі світовим продовольством", - попередила посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд. "Російські експортери вже отримують вигоду, тоді як мільйони людей, які не можуть дозволити собі дорожче зерно, страждають, особливо люди на Близькому Сході та в Африці. Давайте внесемо ясність: Росія не має жодних законних підстав призупиняти свою участь у цій угоді", - додала вона.
Зернова ініціатива виявилася широко популярною, зокрема серед деяких країн, які підтримують дружні зв'язки з Росією. Вихід Москви з угоди викликав помітні закиди з боку Китаю, Єгипту та кількох африканських членів Ради Безпеки ООН, які зайняли відносно нейтральну позицію щодо конфлікту.
Путін, якому загрожує арешт за військові злочини, пропустить саміт БРІКС у Південній Африці. Представник Мозамбіку в ООН Філіпі Чидумо заявив, що його країна "цінить" цю ініціативу, і попередив, що її призупинення "напевно посилить глобальні соціально-економічні стреси". Він закликав усі сторони підтвердити прихильність до угоди та закликав Росію та Україну до мирних переговорів.
Крім того, Єгипет, один з найбільших світових імпортерів пшениці і великий покупець російського та українського зерна, який останніми роками поглибив свої відносини з Росією, також розкритикував вихід Росії з угоди.
Представник високопоставлених російських дипломатичних кіл, який говорив на умовах анонімності, сказав, що Китай може чинити тиск на Росію, щоб вона повернулася до зернової угоди, бо вона є найбільшим отримувачем українського зерна. "Обидві угоди мають бути реалізовані збалансованим, всеосяжним та ефективним чином", - заявив у п'ятницю представник Китаю в ООН Ген Шуан.
За словами представника російських дипломатичних кіл, рішення має бути знайдено найближчим часом, оскільки в Україні незабаром вистачить місця для зберігання зерна, коли новий урожай досягне портів.
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...