Китай оголосив "своєю юрисдикцією" і взяв під контроль іноземні родовища Росії

Міноборони Китаю запустило регулярне військове патрулювання зони Південно-Китайського моря, де розташовані нафтогазові родовища російських компаній. Йдеться про економічну зону В'єтнаму, передають Патріоти України.

Як повідомляє Reuters із посиланням на дані стеження за суднами в морі, з січня 2022 року китайські військові кораблі щонайменше 40 разів заходили безпосередньо до розвідувальних блоків, які перебувають у винятковій економічній зоні В'єтнаму і керуються "Зарубіжнафтою" та "Газпромом".

Йдеться про блоки 06-01, де "Зарубіжнафта" є акціонером і оператором, а також блоки 05-03, часткою в яких володіє "Газпром". Китай здійснює патрулювання в зоні своєї юрисдикції, пояснив ситуацію Reuters офіційний представник МЗС КНР.

Родовища, де працюють російські корпорації, перебувають в акваторії так званої дев'ятипунктирної лінії – зоні, яка є частиною територіальних претензій Пекіна в Південно-Китайському морі з кінця 1940-х років.

Як заявив офіційний представник китайського МЗС, військові кораблі діють у суворій відповідності до міжнародного законодавства. Водночас дипломат наголосив, що йому невідомо, щоб патрулі заходили безпосередньо на територію об'єктів російських компаній.

Блоки, що потрапили під військове патрулювання, розташовані на відстані 630 морських миль від китайського острова Хайнань. За даними Reuters, на об'єкти "Зарубіжнафти" китайські кораблі почали заходити в листопаді, а всього минулого року 34 рази проходили тим самим маршрутом, щоразу прямуючи до акваторії, де працюють російські компанії.

"Китай прагне затвердити свою юрисдикцію та права на шельфові енергетичні ресурси й використати (сили) берегової охорони, щоб чинити тиск на країни регіону", – говорить Єн Сторі, старший науковий співробітник ISEAS-Yusof Ishak Institute у Сінгапурі.

Індонезія представила свій "мирний план" для України, у МЗС відреагували

субота, 3 червень 2023, 13:49

Міністр оборони Індонезії Прабово Субіанто запропонував свій "мирний план" для припинення війни в Україні - замороження бойових дій, індонезійські миротворці та референдум. Цей план політик озвучив на міжнародному саміті "Діалог Шангрі-Ла" у Сінгапурі,...

Стажувався у Москві: У Херсоні затримали посадовця ОВА, який працював на окупантів (фото)

субота, 3 червень 2023, 12:44

Служба безпеки України затримала у Херсоні чинного посадовця обласної військової адміністрації, який під час окупації міста працював на росіян та їздив на стажування до Москви, інформують Патріоти України. Як повідомляє СБУ, у період тимчасової окупаці...