"Китай стане миротворцем": Небоженко розповів, кому вигідне завершення війни в Україні

Поспіх Кремля щодо псевдореферендумів на непідконтрольних територіях України може бути пов'язаний з обстановкою всередині оточення Путіна. Про це в інтерв'ю "Главреду" розповів політолог і соціолог, директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко, передають Патріоти України.

"Перш за все, боротьбою між "яструбами" і "голубами" - тобто тими, хто хоче миру і звільнення своєї власності в Європі, і тими, хто готовий продовжувати війну. Для "яструбів" це занадто неприємно, оскільки на чолі РФ опинилася людина, яка в свої 70 років дуже сильно втрачає здоров'я. Для будь-якого пенсіонера це - нормально, якщо він при цьому не є лідером ядерної держави", - зазначив Небоженко.

У той же час експерт не пов'язує поспіх Путіна з реакцією на заяви представників Індії та Китаю щодо швидкого завершення війни.

"Швидше, навпаки. Індія не зацікавлена в продовженні війни, тому як у них аналогічні проблеми в північних штатах, де Китай відібрав у Індії територію розміром з чверть України. Китай же зацікавлений в тому, щоб Путін показав, що він хоч щось може", - вважає Небоженко.

І додає, що саме Китай постарається виступити миротворцем і припинити війну - за словами експерта, у нього на це більше шансів, ніж у США.

"Йому не потрібно подальше ослаблення РФ, яка приймає одне рішення гірше від іншого. І потім, для Китаю важлива міжнародна репутація. Адже після пандемії коронавірусу, яка почалася в Китаї, до нього і так ставляться з великою підозрою. А якщо Китай замість Туреччини або інших країн виявиться модератором миротворчого процесу, це буде для нього перевагою. Тим більше, що можливість потренуватися в цьому у нього вже була, коли в січні 2022 року Росія вторглася в Казахстан, але потім протягом місяця звільнила його територію на вимогу Китаю", - резюмував експерт.

"Після цього будемо жити в ідеальному світі": Зеленський назвав два варіанти закінчення війни в Україні

середа, 30 листопад 2022, 22:15

Президент Володимир Зеленський заявив, що війна закінчиться, коли Україна здобуде перемогу, або ж коли цього захоче Росія. Про це глава держави сказав під час NYT DealBook Summit, повідомляють Патріоти України. "Війна закінчиться тоді, коли ми переможе...

У Центральній Африці невідомі скинули бомбу на базу "вагнерівців"

середа, 30 листопад 2022, 21:43

Невідомий літак скинув бомбу на базу «вагнерівців» у Центральній Африці. Про це повідомляє уряд Центральноафриканської Республіки, передають Патріоти України.