Китай таємно постачає РФ дрони для перевірки їх ефективності перед війною з США, - WSJ

Китай продовжує таємно поставляти свої дрони Російської Федерації, використовуючи для цього фірми-посередники та країни Перської затоки, передають Патріоти України.

Йдеться про передачу БПЛА DJI, якими також користуються українські військові на фронті. Журналіст The Wall Street Journal отримали доступ до відповідних митних документів і з'ясували, що частина дронів Росія отримує безпосередньо від російських дистриб'юторів, які співпрацюють з DJI, інша частина БПЛА потрапляє до армії РФ через поставки з Об'єднаних Арабських Еміратів.

Видання підкреслює, що успішність такої схеми свідчить про слабкість західних санкцій щодо РФ, адже поставки з ОАЕ Москва оплатила через свій державний банк "Сбербанк", що знаходиться під санкціями.

За даними WSJ, така співпраця РФ й Китаю викликає занепокоєння в Міністерстві оборони США. Пентагон вважає, що застосування китайських дронів росіянами в бойових діях з ЗСУ може не тільки посилити можливості окупантів, але і дозволити Пекіну отримувати розвіддані, які не призначені для Китаю.

У цьому контексті Пентагон побоюється, що інформація про ефективність дронів на полі бою може підвищити готовність Пекіна до війни з США.

На російські удари тепер відповідатиме аналогічно: Литва денонсувала Конвенцію щодо касетних боєприпасів

неділя, 21 липень 2024, 15:45

Це значно підсилить обороноздатність держави, що відповідальна за сухопутне сполучення всієї Балтії з союзниками по НАТО. 18 липня литовський парламент ухвалив рішення денонсувати Конвенцію стосовно заборони використання касетних боєприпасів, передают...

Важкий бій під Кураховим: Українські десантники розгромили ворога, котрий кинув у бій разом з піхотою групу новітніх танків - Forbes

неділя, 21 липень 2024, 15:15

Російські загарбники нещодавно намагалися атакувати українських захисників під Кураховим Донецької області, нагадують Патріоти України. Там окупанти зазнали суттєвих втрат. Знищено, зокрема, три ворожі танки, стверджує Forbes. . За інформацією видання...