Китай виграє від будь-якого варіанту завершення війни в Україні: Болтон назвав причини і вказав на головний інтерес Пекіна

Китай активно підтримує Росію, надаючи свій ринок для збуту нафти і газу та допомагаючи обходити західні санкції, не виключено також військову допомогу. Однак кінцевою метою Пекіна є перетворення РФ на власну "колонію", передають Патріоти України.

Нині для Китаю склалася унікальна ситуація: він виграє незалежно від того, чим завершиться розв'язана Росією війна проти України – її перемогою чи повною поразкою. Про це заявив ексрадник з нацбезпеки США Джон Болтон в інтерв'ю "Голосу Америки".

Болтон переконаний, що Китай вже активно підтримує Росію, навіть якщо не йдеться про військову допомогу державі-агресору. Зокрема, Пекін надав РФ ринок збуту для нафти та газу, а також допомагає обходити західні санкції.

"Я думаю, що Китай дуже активно підтримує Росію. Звичайно, ми знаємо, що Китай суттєво збільшив закупівлю нафти і газу з Росії, і, ймовірно, ці цифри більші, ніж публічно повідомляється. І згодом Китай захоче продовжувати це робити на постійній основі Я не сумніваюся, що російські фінансові установи, які перебувають під санкціями, відмивають [у Китаї] гроші через непрозорість китайської фінансової системи на світових ринках, і я думаю, що Китай може допомогти Росії кількома непрямими способами, незалежно від того, чи постачає він зброю у Росію безпосередньо чи ні", – заявив ексрадник з нацбезпеки США.

При цьому можливості поставок китайської зброї Росії він не виключає, а в тому, що залежність РФ від Китаю лише посилюватиметься, експерт взагалі не сумнівається.

"Китай може продати зброю в Білорусь. І що потім буде? Він може продати зброю Північній Кореї, і що після цього станеться? Світ складний, і легко заявити на словах: "ми не поставляємо зброю безпосередньо в Росію", але при цьому на практиці робити те, що вони хочуть, Росія і Росія та Китай зараз перебуваютьу ситуації, яку можна назвати "ситуацією домовленості". Я думаю, що Китай це цілком влаштовує", – наголосив Болтон.

Він вважає, що кінцевою метою Китаю, виходячи з якої Пекін надає підтримку Росії, є прагнення перетворити РФ на власну "колонію".

"Я думаю, що Китай дуже ясно дав зрозуміти, що вони хочуть домінувати в Індо-Тихоокеанському регіоні, і врешті-решт вони претендують на глобальне домінування. У своїх публічних висловлюваннях вони цього вже не приховують. І Китаю дуже вигідне перетворення Росії на його сателіта – із сільськогосподарською продукцією, корисними копалинами, величезною територією, прямим виходом до Європи. Для них це дуже зручний сусід", – зазначив Болтон.

У той же час, вважає він, Китай зовсім не так сильно зацікавлений у перемозі Росії у війні проти України – з тієї простої причини, що за будь-якого результату протистояння Пекін буде в плюсі.

"Я думаю, що за будь-якого результату російсько-українського конфлікту Китай переможе. Якщо Росія виграє, повністю підкорить Україну, знову приєднає її до Росії, це було б плюсом для союзника Китаю. Але якщо Росія зазнає невдачі, вона стане більш залежною від Китаю. І так, і так – Китай виграє", – пояснив свою думку ексрадник із нацбезпеки США.

Медведчуки стали трохи біднішими: У Оксани Марченко знайшли та заарештували ще сім компаній в Україні

понеділок, 5 червень 2023, 1:50

Суд арештував акції дружини Віктора Медведчука Оксани Марченко на майже 740 млн грн у семи підприємствах припортової інфраструктури на Одещині. Про це повідомляє пресцентр СБУ. . "Ці компанії мають стратегічно важливе значення у транспортуванні пально...

Поки що легше не буде: Росія навчилась відновлювати всю номенклатуру ракет, якими атакує Україну, - секретар Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки

понеділок, 5 червень 2023, 0:55

Російська Федерація навчилась відновлювати всю номенклатуру ракет, які використовує для атак по Україні. Про це NV розповів секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко. "Росія може нас ще довгий ча...