Росія вклала коштів на понад 100 млрд доларів, або 17,1% своїх резервів, в китайський юань – проте перевести їх у, власне, долари без дозволу самого Китаю не може. Отримати ж такий дозвіл, за оцінками експертів, Кремлю буде складно. Про це повідомляє Bloomberg, передають Патріоти України.
"Подальший продаж юанів вимагає окремої угоди з Китаєм, якої буде дуже важко досягти під час кризи", – йдеться в повідомленні.
При цьому наголошується: дані про вкладені РФ у юані 100 млрд доларів можуть виявитися застарілими, а реальна сума – істотно вищою. Річ у тім, що це дані від 1 січня 2022 року – і відтоді вони не оновлювалися.
"Після запровадження санкцій [за повномасштабне вторгнення в Україну] Центральний банк РФ перестав повідомляти про розбивку валютних резервів. Тому інвестиції в юань можуть сягати 180 млрд доларів", – зазначили аналітики.
Витратити ж ці 180 млрд доларів, зазначають вони, РФ планує протягом наступних 3-5 років. Цілями є:
Разом з тим, аналітики звернули увагу, що зараз Росія працює над планом купівлі 70 млрд доларів як у юанях, так і валютах інших "дружніх" країн до кінця 2022 року. Причому навіть попри всі супутні ризики. "Такі валюти як дирхам ОАЕ наражаються на високі політичні ризики – оскільки ці уряди можуть змінити свою політику [щодо РФ]. А турецька ліра стикається з серйозними девальваціями", – розповіли вони.
Головний редактор Цензор.Нет Юрій Бутусов попередив, що міноборони Росії розповсюдило фейкову новину про захоплення села Шевченко на Донеччині, щоб зірвати власне "перемир'я" та звинуватити Україну. Про це він написав на сторінці у Facebook, передають ...
За даними авторитетної The Wall Street Journal Україна на цьому тижні має дати відповідь, на болісний "мирні ініціативи" адміністрації Трампа, передають Патріоти України. Також в Білому домі розглядають варіант оголосити територію навколо ЗАЕС нейтраль...