"Китайська економіка залишається занадто залежною": Експерти пояснили, як позиція Сі Цзиньпіна щодо України може вдарити по самому Китаю

У разі розширення війни в Україні, американські та європейські лідери можуть посилити санкції проти Китаю, щоб змусити його скоротити підтримку Росії. Про це для The Atlantic пише автор книжок про Азію, старший науковий співробітник Global China Hub в Atlantic Council Майкл Шуман, аналізуючи становище, в якому опинився Китай після відправки військ КНДР до РФ для участі у війні проти України.

Шуман зазначає, що війна в Україні стала вітриною співпраці чотирьох держав — Росії, Китаю, Ірану та Північної Кореї. Держав, які протистоять США та глобальному світовому порядку. Однак у той час, як Північній Кореї та Ірану нічого втрачати, розрахунки Китаю складніші — його бажання змінити світовий порядок стримується його залежністю від цього порядку.

«Китайська економіка залишається занадто залежною від Сполучених Штатів та їхніх партнерів, щоб ризикувати серйозними санкціями за постачання зброї Путіну», — акцентує Шуман.

На думку автора публікації, китайський лідер Сі Цзіньпін дотримується обережного підходу до своїх глобальних амбіцій — прагне зберегти певну стабільність у світі, захищаючи китайську економіку, розширює міць Китаю і водночас поглиблює відносини з РФ та Іраном.

Вашингтон тисне на Пекін, щоб той обмежив співпрацю КНДР із Росією, але, зазначає Шуман, Сі не став користуватися своїм впливом. Лідер Китаю зустрічався з Путіним перед тим, як адміністрація президента США Джо Байдена розкрила інформацію про присутність військових КНДР у РФ. Невідомо, що відбувалося на зустрічі, але північнокорейські війська залишилися.

Дестабілізуюча діяльність інших автократій може здаватися виграшною для Китаю, однак, стверджує Шуман, вона також ризикована, «оскільки заворушення, які вони створюють, можуть мати зворотний ефект для Китаю». Розгортання військ КНДР у РФ загрожує ескалацією війни в Україні, а в разі розширення військових дій санкції проти Китаю можуть посилити, тим самим змушуючи його скоротити підтримку Москви.

Китай хоче одночасно повністю змінити міжнародний порядок у довгостроковій перспективі і зберегти його в короткостроковій. Однак зараз, підживлюючи напруженість із Заходом, Сі Цзіньпін завдає шкоди економіці Китаю і ускладнює його геополітичні амбіції. Автор публікації задається питанням, що зробить китайський лідер, якщо його ставка не виправдається, і підкреслює, що «з такими друзями, як у Сі, вороги можуть і не знадобитися».

"Це вражаючі кадри": так звана "друга армія світу" наступає в Україні на "Ладах", бо немає бронетехніки – Bild

п’ятниця, 22 листопад 2024, 18:52

На нові кадри з передової, які з’явилися в Мережі, звернув увагу експерт Bild з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке, передають Патріоти України. . На одному з відео зображено, як четверо російських окупантів пішли на штурм українських позицій під Пок...

"Всі сторони повинні зберігати спокій": Китай відреагував на застосування Росією міжконтинентальної балістичної ракети по Україні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 18:40

Всі сторони війни РФ в Україні повинні "зберігати спокій та проявляти стриманість" та працювати над умовами припинення вогню. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзяня, повідомляє The Guardian, передають Патріоти України. За ...