Китайський винищувач J-16 агресивно зманеврував перед носом літака-розвідника США в нейтральному просторі (відео)

Винищувач ВПС Китаю Shenyang J-16 "занадто агресивно", як пишуть про інцидент над нейтральними водами Південнокитайського моря (ПКМ) американські військові, перехопив і змусив скоригувати курс літак-розвідник ВПС США. Відео із кабіни RC-135 опублікував сайт аудіовізуальної інформації Міноборони США.

Інцидент трапився ще 26 травня.

Пентагон назвав "непрофесійним перехопленням" маневр китайського винищувача четвертого покоління на базі Су-27, здійснений перед носом RC-135. Після прольоту J-16 розвідник пролетів крізь його турбулентний слід.

"RC-135 виконував безпечні та звичайні польоти над ПКМ у міжнародному повітряному просторі відповідно до міжнародного права", – заявили в Пентагоні.

Там запевнили за традицією, що "США продовжать літати, плавати та діяти – безпечно та відповідально – скрізь, де це дозволяє міжнародне право".

Китай стверджує, що переважна частина ПКМ – це їхня законна територія (претензії відхилені міжнародним судом у Гаазі, але Пекін відмовився визнавати це рішення), і активно мілітаризує район, зокрема намиваючи штучні острови для військових баз. Цьому опираються США, Японія, Філіппіни та інші сусіди регіону.

Моль у майці та спортивних штанях Adidas: З'явилися рідкісні кадри з Путіним, коли той супроводжував Собчака на відпочинку у Фінляндії (відео)

понеділок, 25 вересень 2023, 4:15

Майбутній російський диктатор у 90-ті роки їздив з Анатолієм Собчаком на острів Торсе на зустріч з імпортером деревини з РФ. Судячи з відео, Володимир Путін мав недбалий вигляд, у такому вигляді його ще не бачили. Фінський мовник Yle показав низку віде...

Зараз ми наступаємо, а вони обороняються: Буданов розповів про втрати росіян

неділя, 24 вересень 2023, 23:42

Голова ГУР МО Кирило Буданов дав інтерв'ю західним ЗМІ. Однією з тим були втрати під час повномасштабної російсько-української війни, повідомляють Патріоти України. Буданов заявив, що втрати Росії вищі, ніж в України. І це попри те, що наші захисники н...