Латифундисти дали себе вмовити? "Слуги народу" вирішили трохи знизити розмір скандального податку на земельні паї

Фінансовий комітет Верховної ради вирішив знизити розмір майбутнього податку для малих фермерів. Відповідне рішення комітет ухвалив у ході засідання, повідомляють Патріоти України з посиланням на інформаційне управління Апарату ВР.

Глава комітету Данило Гетманцев розповів, що до нього звернулася група народних депутатів з пропозицією повернутися до розгляду законопроектів №3131 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції" та альтернативного до нього №3131-1. Парламентарі просили переглянути рішення, прийняті комітетом 3 червня.

Після консультацій у професійних колах і з депутатами Ради у законі пропонують знизити мінімальну суму податків на гектар (ПДФО, фіксований податок, податок на прибуток, податок на землю, ЄСВ) для виробників та фізичних осіб. Знизити пропонується з 1400 гривень на гектар до трохи більше 1200 гривень на гектар (показник визначається як відсоток від нормативної оцінки землі).

У разі, якщо така сума податків є меншою за встановлену, різниця доплачується у місцеві бюджети.

"Також проектом запроваджується перехідний період для тих, хто реєструється як сімейні ферми. Перші два роки податкове навантаження для них буде нульове із подальшим поступовим зростанням до 2025 року", - інформують у Раді.

Очікується, що це вирішить одну із основних проблем законопроекту - проблему одноосібників.

Нардепи під час обговорення зазначили, що у доопрацьованому варіанті закону зняли багато питань, але все одно будуть вносити свої пропозиції під час підготовки проекту до другого читання.

Також члени комітету заявили про необхідність доопрацювання системи нормативно-грошової оцінки земель, яка є базою для оподаткування, щоб вона була більш справедливою.

"Підтримати редакцію підготовленого законопроекту... Внести на розгляд Верховної ради підготовлений у комітеті проект і рекомендувати Верховній раді включити його до порядку денного та прийняти за основу", - вирішили під час засідання комітету.

Відзначимо, комітет ВР з питань антикорупційної політики не бачить ризиків корупції у законопроекті №3131, який пропонує новий податок для малих фермерів.

Хіти тижня. Може, ще раз Путіну в очі зазирнути? Російські окупанти під час перемир'я риють траншеї і наближаються впритул до позицій ЗСУ. Захисникам України протидіяти заборонено

субота, 8 серпень 2020, 3:00

"Гібриди" Путіна копають нові траншеї і наближаються впритул до позицій бійців ЗСУ під час перемир’я. Відповідну інформацію 1 серпня оприлюднив морпіх, який зараз воює на південному напрямку, повідомляють Патріоти України з посиланням на InfoResist.

Хіти тижня. Справа не у віці: Стало відомо, чому Кучма перестав очолювати українську делегацію в ТКГ

субота, 8 серпень 2020, 2:00

Голові Офісу президента потрібна була людина, яка не буде зливати інформацію про переговори, з'ясували журналісти. Другий президент України Леонід Кучма перестав бути главою української делегації у мінській Тристоронній контактній групі щодо Донбасу, о...