Лаврову буде важко: Сенат США затвердив проукраїнського Ентоні Блінкена на посаду державного секретаря США

Пан Блінкена послідовний прихильник надання Україні летальних озброєнь для захисту від російської агресії
На слуханнях щодо затвердження своєї кандидатури Блінкен висловився за серйозне ставлення США до викликів з боку Росії, але підкреслив, що адміністрація Байдена має намір продовжити єдиний залишився стратегічний договір з Росією – Договір про заходи щодо подальшого скорочення й обмеження стратегічних наступальних озброєнь, зазначають Патріоти України.

Також він заявив про необхідність переглянути зовнішню політику, що проводилася адміністрацією Дональда Трампа, включаючи вихід з ядерної угоди з Іраном.

* * *

Ентоні Джон Блінкен народився 16 квітня 1962 року в Нью-Йорку. Закінчив Гарвардський коледж, в 1988 році отримав ступінь доктора права в юридичній школі Колумбійського університету, а потім почав юридичну практику в Нью-Йорку.

Був репортером журналу The New Republic, писав про зовнішню політику для безлічі видань, включаючи такі впливові як New York Times, The New York Times Magazine і Foreign Affairs.

З 1994 по 2001 рік входив в апарат Ради національної безпеки США. Перші чотири роки з них був головним спічрайтером президента США Білла Клінтона з питань зовнішньої політики, потім ще чотири – головним президентським радником з питань відносин з країнами Європи, Євросоюзу і НАТО.

Після невеликої перерви на наукову діяльність (з 2001 по 2002 роки був старшим науковим співробітником Центру стратегічних і міжнародних досліджень) повернувся в політику і увійшов до команди Джо Байдена: спочатку в Сенаті (у 2002-2008 роках керував апаратом комітету з міжнародних відносин, де той був головою), а коли Байден став віцепрезидент, зайняв пост його радника з національної безпеки.

У 2013-2015 роках був заступником радника з національної безпеки президента США, у 2015-2017 роках – заступником державного секретаря США.

У лютому 2018 року разом з колишнім заступником міністра оборони США з політичних питань Мішель Флурною заснував консалтингову фірму WestExec Advisors.

Під час президентської кампанії Байдена Ентоні Блінкен був його головним радником з питань зовнішньої політики.

Ентоні Блінкен одружений на Еван Раян, яка працювала помічником віцепрезидент Байденаз з міжурядових справ і зв’язків з громадськістю.

Раніше кандидат на посаду держсекретаря США Ентоні Блінкен підтвердив твердий намір адміністрації Джо Байдена забезпечити надання летальної зброї Україні.

Крім того, Ентоні Блінкін неодноразово бував у Києві, добре знає президента РФ Володимира Путіна і підтримує надання Україні летальної зброї.

Хіти тижня. На Донбасі вперше офіційно зафіксували російську РЛС 51У6 "Каста-2Е1", яку поспіхом намагалися замаскувати (фото)

середа, 3 березень 2021, 3:00

Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm отримали ексклюзивне візуальне підтвердження інформації щодо першої офіційної фіксації російської радіолокаційної станції 51У6 «Каста-2Е1» на окупованій частині українського Донбасу. Волонтери...

Хто вср*вся?: Аваков заявив, що в його конфлікті із Саакашвілі був винен... Порошенко

середа, 3 березень 2021, 0:23

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та чинний голова виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеіл Саакашвілі попри конфлікти у минулому мають добрі стосунки. Про це Арсен Аваков заявив в ефірі програми "VIP з Наталією Мосейчук" на тел...