"Легше пережити пандемію коронавірусу, ніж політику Кремля": У ООН рознесли РФ за етноцид корінних народів

Через внутрішню політику Росії деякі корінні народи на території цієї держави опинилися на межі зникнення. Це ні що інакше як етноцид з боку Кремля. З такими звинуваченнями на адресу Москви на ХХ сесії Постійного форуму ООН з питань корінних народів виступив інязор (головний старійшина) ерзянського народу Сиресь Боляєнь. Про це пише в Facebook співробітник Українського інституту національної пам'яті Павло Подобєд, передають Патріоти України.

"За останніх 30 років ерзя з мільйонної нації перетворились на невеличку етнічну групу, на межі цілковитого зникнення. Без війни, без епідемій і примусових депортацій. В схожій ситуації опинились наші сусіди по регіону Ідель-Урал: мокша, удмурти, марі, чуваші, башкири і навіть татари. Народам Росії заборонено мати власні політичні партії, університети чи навчатися в школах рідною мовою. Тільки танці в національних костюмах. Той, хто бореться за права свого народу - переслідується поліцією як екстреміст чи піддається примусовому психіатричному лікуванню як божевільний", - сказав Боляєнь.

Зауважимо, що його доповідь стала першою промовою на офіційному заході ООН, виголошеною ерзянською мовою. Крім того, за спиною доповідача знаходились два прапори - України та національний прапор ерзян.

Під час свого виступу інязор закликав міжнародну спільноту посилити тиск на РФ. "Ерзя можуть вижити в пандемію коронавірусу, але не можуть вижити в Російській Федерації. Лише міжнародний тиск на Москву здатен вберегти нас від останньої фази етноциду", - наголосив він й передав секретаріату Постійного форуму ООН з питань корінних народів заяву щодо порушення прав корінних народів у Росії.

У свою чергу, коментуючи виступ Боляєня, Подобєд зазначив: "важливо, аби Україна розвивала подібні ініціативи". "Не лише "глибоке занепокоєння". Ми повинні стати голосом і адвокатом тих, хто понесе труну Росії у світле майбутнє", - написав історик.

"Ми повинні бути обережнішими сьогодні": Американський дипломат пояснив, чому НАТО зволікає з наданням Україні ПДЧ

понеділок, 17 травень 2021, 0:19

У НАТО, ймовірно, побоюються спровокувати агресію з боку Росії, тому зволікають надавати Україні та Грузії План дії щодо членства. Однак саме невпевненість Альянсу дає РФ "помилкове відчуття, що вона має право постійного вето на євроатлантичне майбутнє...

"Нє всьо так адназначна!": Чеський президент заявив, що "склади у Врбетіце підірвали свої"

понеділок, 17 травень 2021, 0:00

"Чеському президенту Земану виявилось замало масових протестів - він знов взявся озвучувати тези "ГРУ РФ не винна". Мовляв, збройні склади у Врбетіце підірвали свої ж, щоб "приховати нестачу боєприпасів", - написав політтехнолог Олексій Голобуцький на ...