Ленд-ліз для України буде відрізнятися від допомоги часів Другої світової, - Михайло Жирохов

Конгрес США остаточно схвалив ленд-ліз для України, однак ця допомога буде відрізнятися від тієї, яку США надавали союзникам антигітлерівської коаліції під час Другої світової війни. Про це в інтерв'ю заявив військовий історик Михайло Жирохов, передають Патріоти України.

"Тоді ленд-ліз був не тільки для Радянського Союзу, але і для 14 або 15 країн. Це стало одним з факторів того, що Друга світова війна пішла так, як ми бачимо. Тому що, коли вводили ленд-ліз, у Великобританії вже фактично не було зброї, а німці, власне, готували висадку вже в Британії", - зазначив експерт.

Жирохов також зазначив, що ленд-ліз може стати дуже серйозною підмогою для України. "Якщо дивитися на досвід Другої світової, то ленд-ліз буде дуже потужним поштовхом для перемоги. Американці вже заявили, що будуть передавати зразки озброєння з існуючого складу тих частин американської армії, які знаходяться в Румунії та Польщі. Йдеться саме про важке озброєння, про переозброєння української армії на західні зразки", - заявив експерт.

Що таке ленд-ліз:

Ленд-ліз - державний акт США, що дозволив у 1941-1945 роки постачати своїм союзникам у Другій світовій війні боєприпаси, техніку, продовольство, медичне обладнання та ліки, стратегічну сировину, включаючи нафтопродукти без оплати. Всі поставки по ленд-лізу оплачувало казначейство США, повернення справної зброї та техніки, що залишилася мало проводитися після завершення військових дій (за фактом, розгрому Японії). Основними одержувачами поставок за актом про ленд-лізу стали країни Британської Співдружності націй і СРСР.

Джерело: УНІАН

Засліпити ППО: У Німеччині випробували інноваційну "глушилку" для військових радарів зі ШІ

п’ятниця, 1 липень 2022, 17:26

Німецька компанія Hensoldt провела масштабні випробування нової системи радіоелектронних перешкод за назвою Kalaetron Attack, призначеної для боротьби з радарами. Подробиці вона повідомила в пресрелізі на офіційному сайті, передають Патріоти України. Я...

Поразка в Чорному морі: Скільки коштувала армії РФ битва за острів Зміїний (інфографіка)

п’ятниця, 1 липень 2022, 17:19

Підрозділи Збройних сил РФ 30 червня залишили територію Зміїного острова, зазнавши втрат у живій силі та техніці, після вдалого завдання удару українськими силами. Коментуючи поразки у ключовій точці Чорного моря Міністерство оборони РФ назвало відведе...