"Летальної зброї небагато. Ті відомі "Джавеліни" є в невеликій кількості": Експерт розповів, якої зброї потребує Україна для захисту від російської агресії

Заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь розповів, яку військову допомогу Україна отримує від США, передають Патріоти України.

"Ми щорічно отримуємо допомогу від США на суму близько 300 млн доларів - і навіть більше. Але я хотів би наголосити, що сюди не вагонами або валізами везуть кеш. Ця допомога в принципі виражається не грошима, а матеріальними засобами. Це ті кошти, які в принципі крутяться всередині США, а потім Україна отримує готові послуги", - пояснив Самусь.

За його словами, в цю допомогу входить і навчання особового складу, підготовка персоналу, фахівців тощо. Це, зокрема, і передача нам певних засобів: це засоби зв'язку, засоби контрбатарейної боротьби.

"Летальної зброї небагато. Ті відомі Джавеліни є в невеликій кількості. Можна згадати ще передачу Україні кількох патрульних катерів. Що стосується зброї, я б зараз сподівався на прорив в наших військово-технічних відносинах зі США, щоб ми говорили про протиракетну оборону. Це той елемент, який може змінити ситуацію, і на який вже буде реагувати Росія", - сказав експерт.

Журналіст зазначив, що глава МЗС Дмитро Кулеба говорив про системи протиповітряної оборони та антиснайперські технології й запитав, чи можна це вважати проривом.

"Саме про це я й кажу. Він мав на увазі якраз системи Patriot - це протиракетна і протиповітряна оборона. Це сучасні системи, які можуть ефективно протидіяти російським ракетам і літакам. Це те, чого нам не вистачає зараз", - резюмував Самусь.

Джерело: Апостроф

Дуже задоволений переговорами: Трамп розповів, про що домовився із Сі Цзіньпіном щодо війни в Україні

четвер, 30 жовтень 2025, 7:57

Президент США оцінив результати зустрічі з лідером КНР на "12 із 10". Президент США Дональд Трамп у рамках саміту Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) провів зустріч із лідером Китаю Сі Цзіньпіном, передають Патріоти України. ...

Значна утилізація автотранспорту росіян: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 30 жовтня

четвер, 30 жовтень 2025, 7:38

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 30.10.25 орієнтовно склали: