
Російські військові у п’ятницю, 9 серпня, застосовували для ударів по території Сумської області нові авіабомби. Вони мають більш далекий радіус дії, ніж звичайні КАБи. Про це повідомив голова Сумської ОВА Володимир Артюх в ефірі телемарафону, передають Патріоти України.
За його словами, зранку окупанти запустили 24 авіабомби по Сумській області, але є зміни в боєприпасах, які вони використовують.
"Раніше це були прості КАБи, які планували й завдавали ударів по населених пунктах та об'єктах інфраструктури, зараз з'явилися нові плануючі боєприпаси. Вони такі ж, як і КАБи, але мають двигун. Ця бомба летить значно далі, у два рази, і точніше", - зазначив чиновник.
Протягом дня росіяни випустили 11 таких нових бомб по території Сумської області.
Артюх уточнив, що способи боротьби з подібним озброєнням таке саме, як і у випадку з КАБами, - насамперед необхідно збивати літаки-носії. Також можливе застосування засобів радіоелектронної боротьби, які є на озброєнні у ЗСУ.
Досвід війни в Україні змушує західні країни переглядати підходи до побудови систем протиповітряної оборони. Одним із головних уроків стало усвідомлення того, що для боротьби з безпілотниками недостатньо дорогих радарів та сучасних ракетних комплексів....
В ніч на середу підрозділи Сил оборони України уразили Оренбурзький газопереробний завод та єдиний у РФ гелієвий завод. Відстань – понад 1200 км від лінії бойового зіткнення, повідомив Генштаб ЗСУ 24 червня, передають Патріоти України. "На території пі...