У Національному аеропорту Мінська здійснив аварійну посадку літак компанії Ryanair, який летів з Афін до Вільнюса. Він раптово подав сигнал лиха і поміняв курс, причиною екстреної посадки став сигнал про замінування. Після посадки був заарештований колишній редактор Nexta, журналіст Роман Протасевич, який перебував на борту. Про це повідомляє Telegram-канал NEXTA Live, передають Патріоти України.
"Літак перевірили, бомбу не знайшли, а всіх пасажирів відправили на повторний огляд. Серед них був редактор телеграм-каналу "Білорусь головного мозку", колишній редактор Nexta, журналіст Роман Протасевич. Його затримали. Перед вильотом він повідомив, що помітив за собою стеження", - йдеться в повідомленні.
У Білорусі Роману загрожує смертна кара. Раніше СК Білорусі зажадав визнати редакцію Telegram-каналів Nexta екстремістами, а Протасевича видати в Білорусь з Польщі. Проти нього порушено справу про організацію масових заворушень, порушення соціальної ворожнечі.
Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська написала в своєму Telegram-каналі, що абсолютно очевидно, що це операція спецслужб із захоплення літака - заради того, щоб затримати активіста і блогера Романа Протасевича.
"Режим поставив під загрозу безпеку пасажирів на борту і всієї цивільної авіації заради розправи над людиною, яка була редактором найбільших білоруських незалежних телеграм-каналів. Тільки за це його визнали терористом, і тільки за це зараз в Білорусі Роману може загрожувати смертна кара", - йдеться в повідомленні.
Тихановська додала, що з сьогоднішнього дня жодна людина, яка здійснює політ над Білоруссю, не може бути впевнена у своїй безпеці. Адже режим зловживає правилами повітряного сполучення заради того, щоб захоплювати незгодних.
Війська Російської Федерації не припинятимуть вогонь 12 травня. Держава-агресор РФ відкинула цю пропозицію "коаліції охочих", наполягаючи на власній умові – першочергово провести двосторонні переговори 15 травня, передають Патріоти України. Позицію Кре...
На думку військових аналітиків Україні в перспективі розбудови ВМС слід звернутися і до розвитку власного «москітного» флоту. Адже саме сукупність швидкохідних і маневрених малих бойових кораблів та катерів може принести успіх в умовах сучасної війни, ...