"Ляпас українському народу": Посол України в Німеччині розніс заборону української символіки у Берліні 8-9 травня

У Берліні, Німеччина влада заборонила використання прапорів України та будь-якої української символіки 8 і 9 травня – під час пам'ятних заходів, передають Патріоти України.

У ці дні в Берліні планується проведення понад 50 пам'ятних заходів та демонстрацій, присвячених 77-м роковинам закінчення війни 1945 року, пише німецьке видання RND. Заходи супроводжуватимуть 3400 поліцейських.

Щоб уникнути можливих провокацій, влада Берліна заборонила 8 і 9 травня використання буд-якої української символіки. За словами начальниці поліції Берліна Барбари Словик, поліція бачить "дуже делікатну ситуацію ризику".

Вона додала, що поліція захищатиме "гідну пам'ять", але, водночас, вживатиме заходів проти "будь-якої форми підтримки, схвалення, чи прославлення загарбницької війни Росії проти України". Мета – не допустити інструменталізації вшанування пам'яті. "Важливо запобігти провокаціям та ескалації", – сказала сенатор Соціал-демократичної партії Німеччини Айріс Шпрангер.

Своєю чергою, посол України в Німеччині Андрій Мельник був обурений рішенням про заборону використання української символіки 8 і 9 травня і назвав це "ляпасом українському народу".

"Ми шоковані тим, що берлінська поліція заборонила 8 та 9 травня носіння українських прапорів. Це ляпас Україні та ляпас українському народу. Це не лише свідчить про відсутність такту, а є катастрофічним політичним рішенням", - сказав Мельник.

Ще до кінця першого місяця літа вже зрозуміло: У червні ЗСУ нанесли рекордну кількість ударів по російському ВПК (інфографіка)

субота, 27 червень 2026, 20:39

У червні 2026 року Україна нанесла рекордну кількість ударів по об’єктах ВПК РФ. Про це йдеться в російського аналізі “Агентства.Новости”, передають Патріоти України. . Зазначається, що атака ЗСУ на військовий завод “Титан-Баррикади” у Волгограді стал...

Дрони СБУ знов розгромили нафтоперекачуючу станцію «Второво», яка гонить пальне на Москву

субота, 27 червень 2026, 19:15

Дрони Служби безпеки України вдруге за місяць уразили нафтоперекачувальну станцію "Второво" у Володимирській області РФ. Вона забезпечує пальним Москву, передають Патріоти України з посиланням на пресслужбу СБУ. . "Виконуючи поставлені президентом Укр...