"Лігво ворога. Ліквідація": У СБУ показали фільм про унікальну спецоперацію з ліквідації російського штабу на Поліссі (відео)

У Службі безпеки України розповіли про унікальну диверсійну спецоперацію з ліквідації російського штабу на Поліссі, яка мала місце на початку повномасштабного вторгнення РФ. Вона стала однією з тих, які дали старт звільненню Київської області від окупантів, передають Патріоти України.

Фільм із назвою "Лігво ворога. Ліквідація" був опублікований на офіційних сторінках СБУ ввечері в пʼятницю, 5 січня. У ньому зазначається, що світова історія ще не знала таких випадків, коли важка 152-мм артилерія була задіяна в диверсійному рейді.

У російському штабі розміщувалося керівництво російських військ, яке керувало вторгненням в Україну, зокрема наступом на Київ. У тиловому пункті управління перебували генерали, полковники та інші офіцери, а поруч зберігалася велика кількість техніки, боєприпасів і палива.

Було визначене місце, куди постійно зʼїжджалися автомобілі, які перевозили та супроводжували високопоставлених окупантів. Також в тому районі ворог розгорнув радіостанції та системи супутникового звʼязку. "Ми знайшли це лігво", – сказав бригадний генерал СБУ "Хантер". Після перевірки отриманих даних Служба безпеки отримала вказівку на знищення цього тилового пункту росіян.

Для реалізації плану наші воїни підірвали один із мостів, яким рухалася техніка армії РФ з Білорусі на Київщину. Коли проїзд переправою став неможливим, ворог почав накопичувати озброєння в населеному пункті Поліське. Ця ділянка контролювалася російською авіацією, також загарбники активно застосовували засоби РЕБ, через що не працював звʼязок.

Аби уразити цю важливу ціль, 152-мм гаубиці ЗСУ було вирішено перемістити в місце в "сірій зоні" (за кілька кілометрів до позицій ворога), з якого можна буде здійснити артилерійський обстріл. Для коригування вогню задіяли БПЛА "Лелека". Іншої можливості вдарити по штабу РФ та часу для цього не було.

За результатом операції було уражено 48 одиниць техніки ворога, декілька бронемашин, машини командного пункту і понад 45 машин із боєприпасами, а також живу силу противника.

"Це була перша така диверсійна робота з використанням артилерійських сил. Вдале якісне диверсійне відпрацювання СБУ разом із артилеристами ЗСУ є прикладом того, що разом – ми сила. Це посприяло обороні Київщини. Ми відбили ворога, і він був змушений відступати", – сказав голова СБУ Василь Малюк.

Нова-стара радянська техніка дала збій: Україна втратила МіГ-29, пілот вижив

субота, 27 червень 2026, 14:48

МіГ-29 Повітряних сил, який виконував бойове завдання на Полтавщині, передають Патріоти України з посиланням на Повітряні сили ЗСУ . ПС ЗСУ підтвердили уточнюють, що пілот катапультувався, зв'язався з пошуково-рятувальною командою та був доставлений д...

Мадяр не відмовиться притиснути ворога? - Адвокат інкасаторів Ощадбанку у справі "золотого конвою" вимагає арешту Орбана

субота, 27 червень 2026, 14:34

Адвокат українських інкасаторів вимагає арешту експрем’єра Віктора Орбана у справі про незаконне затримання українських громадян, передають Патріоти України з посиланням на 24.hu. Згідно з вимогами, у справі про так званий «золотий конвой» слідчим необ...