Літав "від якоїсь ПВК": На Донбасі збили полковника авіації Білорусі (фото)

12 травня на Донбасі збили відставного льотчика Білорусі Миколу Маркова тоді, коли він пілотував винищувач Су-25 повітряного флоту Росії. Це трапилося над Попасною. Вперше про це повідомили 18 травня у білоруському телеграм-каналі "Посмотри, брехня?", де публікують непідтверджену інформацію, передають Патріоти України.

У дописі йшлося про те, що в Ліді відбувся похорон полковника авіації на пенсії, якого збили на Донбасі. Згодом це підтвердив український військовий та блогер Анатолій Штефан.

Що відомо про збитого пілота

67-річний Микола Марков був відставним полковником авіації Республіки Білорусь. Він народився у Новгородській області Росії у 1955 році.

У 1976 році він закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків, служив у військово-повітряних силах Радянського Союзу у Казахстані, Східній Німеччині, у білоруських Поставах та Ліді був штурманом полку. Також певний час працював в Африці.

На війну Росії в Україні Марков потрапив через нестачу пілотів у рядах російських повітряно-космічних сил. Повідомляють, що він літав "від якоїсь ПВК", тобто приватної військової компанії.

Штурмовик Су-25, у якому був Марков, збили, ймовірно, з зенітно-ракетного комплексу С-125 на 1500 метрів над Попасною. Під час польоту він був "веденим" пілотом. Його командиром називають ще одного "відставного" – 63-річного генерала Канамата Боташева. До слова, він теж загинув під Попасною через 10 днів після смерті Маркова – від влучання "Стінгера".

Новий законопроєкт Кабміну може дозволити мобілізацію у ЗСУ осіб, які не підлягають призову

субота, 20 серпень 2022, 6:30

Кабмін підтримав законопроєкт Уряду України, який передбачає внесення змін до порядку мобілізації. Зокрема, він деталізує перелік осіб, що мають право отримати відстрочку від призову. Про це йдеться на сторінці Міністерства економіки. Закон вступить у...

"Пішла вслід за російським кораблем": Одну з колон окупантів знищили на шляху в бік Запоріжжя

субота, 20 серпень 2022, 6:28

Одна з колон російської військової техніки та живої сили, яка виїхала з окупованого Маріуполя у бік Запоріжжя, до місця призначення не доїхала. Колону було знищено Збройними силами України за наводкою підпільників інформаційного спротиву Маріуполя. Про...