У 2014 році ніхто вже не пам'ятав про наявність Будапештського меморандуму, укладеного в 1994 році. Про це сказала посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен в інтерв'ю ТСН , який вийшов 3 вересня, зазначають Патріоти України.
"Умови 1994 року було зовсім іншими. Коли в 2014 році Україна згадала про Будапештський меморандум, ніхто вже не пам'ятав, що він є. Я його знайшла, тому що я тут працювала в 1994 році. Дійсно, це були умови, коли колишні республіки Радянського Союзу хотіли і, може, було потрібно, щоб вони віддали свою ядерну зброю. Але хто тоді міг подумати, що буде сьогодні. тобто не думаю, що це була помилка. Україна отримала дуже багато, особливо репутацію країни, яка відповідально вирішила, що ядерну зброю - не та зброя, яке країна хоче мати ", - сказала дипломат.
Контекст:Будапештський меморандум був підписаний 5 грудня 1994 року. Згідно з документом, країни-підписанти - Великобританія, Росія і США - зобов'язалися бути гарантами незалежності, суверенітету і кордонів України, а також утримуватися від застосування проти України будь-якої зброї, не тільки ядерного. Крім того, підписанти обіцяли не чинити на Київ економічний тиск. В обмін Україна відмовилася від свого ядерного статусу. Під меморандумом поставили свої підписи тодішні президент України Леонід Кучма, президент РФ Борис Єльцин, президент США Білл Клінтон і прем'єр Великобританії Джон Мейджор.
Росія в 2014 році порушила умови меморандуму , анексувавши Крим і почавши збройну агресію на Донбасі, заявляли в МЗС України.
Глава МЗС РФ Сергій Лавров вважає, що Росія Будапештське угода не порушила, оскільки не застосовуючи відносно України ядерну зброю .
У записаному 23 січня інтерв'ю Axios on HBO глава держави Володимир Зеленський заявив, що невиконання Будапештського меморандуму означає, що будь-які домовленості в світі "помножені на нуль" .
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...
Задума такий. Хто краще нищить ворога, безпілотниками зокрема, матиме більше засобів для нищення ворога - мультиплікаційний ефект. Тестова версія майданчика запрацює вже через місяць, де військові зможуть здійснити замовлення, а доставка здійснюватимет...