Люди з пожиттєвим тавром: У Зеленського розповіли, що чекає на ухилянтів після повернення з-за кордону

Громадяни України, які ховаються від війни за кордоном, зіткнуться з юридичними проблемами після повернення додому.

Щодо втікачів, які придбали фіктивні довідки і виїхали за кордон, будуть судові рішення, оскільки такий документ є проявом корупційної дії. Про це радник голови Офіса президента Михайло Подоляк повідомив під час ефіру з російською опозиціонеркою та публіцисткою Юлією Латиніною.

"На основі цього треба буде звертатися в суди тих країн, де вони перебувають як біженці з певними юридичними статусами, щоб їм це скасували, і в судах цих країн довести, що ця людина отримала довідку не належним чином", – зауважив Подоляк.

Водночас радник голови ОП визнав складність юридичної процедури екстрадиції ухилянтів з країн Заходу, де вважають, що людина має право боятися воювати, тому вважає, що в такий спосіб на масове повернення цих людей сподіватися не варто.

"Але будуть реєстри людей, які отримували фіктивні довідки і тоді в них будуть проблеми вже при поверненні до України, будуть йти юридичні процедури. Якщо вони добровільно зараз не повертаються, то коли війна закінчиться у них будуть певні юридичні проблеми - будуть вияснятися підстави, на яких вони покинули країну, тощо", – наголосив Подоляк.

Влада Австрії не видаватиме Україні чоловіків призовного віку, які в'їхали в країну після початку повномасштабного вторгнення Росії.

Жоден військовозобов'язаний українець, який живе в Австрії, не буде відправлений назад на Батьківщину. Про це повідомляє Exxpress з посиланням на заяву Міністерства внутрішніх справ країни.

Раніше член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія заявив, що люди, котрі незаконно купили довідки для ухилення від призову, будуть нести відповідальність за законом – "за дачу хабара, за підробку документів, за ухилення від мобілізації".

Повітряні тривоги в Румунії: Мер прикордонного міста заявив, що жителів "змушують панікувати"

субота, 30 вересень 2023, 16:18

Близько опівночі в п’ятницю, 29 вересня, жителі румунських повітів Галац і Тульча отримали сповіщення від влади про те, що вони мають сховатися, оскільки існує ймовірність "падіння об'єктів з повітряного простору", повідомляють Патріоти України. Як пиш...

У Бундестазі заявили, що Україна має право бити ракетами Taurus по Росії, але є нюанс

субота, 30 вересень 2023, 15:55

Німеччина має якнайшвидше передати Україні крилаті ракети Taurus. А українці мають повне право атакувати військові об’єкти на російській території будь-якою зброєю незалежно від її походження. Про це заявила голова оборонного комітету німецького парлам...