Кілька джерел в ЄС, які говорили на умовах анонімності, підтвердили, що Лукашенка минулого тижня запросили разом з лідерами інших п'яти східних партнерів ЄС - Вірменії, Азербайджану, Грузії, Молдови та України.
Проте вони не очікують, що Лукашенко з'явиться особисто, заявивши, що Мінськ може бути представлений натомість міністром закордонних справ Владіміром Макеєм, який від імені своєї країни взяв участь у саміті "Східного партнерства" 2017 року в Брюсселі.
Самміт був першим заходом на високому рівні, організованим Європейським союзом, в якому Лукашенку дозволили бути присутнім після виключення з попередніх чотирьох самітів.
ЄС наклав санкції на Білорусь після розгону, що відбувся після президентських виборів у грудні 2010 року. Але у лютому 2016 року у відповідь на звільнення всіх політичних в'язнів у серпні 2015 року ЄС скасував більшість санкцій проти країни.
Серед них було скасування заморожування активів та заборона на отримання для 170 білорусів, серед яких Лукашенко, а також обмежувальні заходи щодо 14 компаній. ЄС розпочав "Східне партнерство" у 2009 році задля сприяння економічній інтеграції та європейським цінностям у шести країнах на сході Європи та на Південному Кавказі без чіткого шляху до членства в ЄС.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...