"Лукашенко - максималіст і хоче царювати й надалі": Експерт пояснив, що стоїть за "інтеграцією" Білорусі з РФ

Олександр Лукашенко всі 27 років свого правління в Білорусі виконує єдину програму - зміцнення своєї персональної влади і не збирається створювати союзну державу з Росією, вважає журналіст, білоруський політичний експерт Юрій Свірко, зазначають Патріоти України.

За його словами, зараз позиції Лукашенка хиткі, і він побоюється за свою долю, через що в Білорусі вважають, що він може продати незалежність країни в обмін на збереження власних позицій.

"Але Лукашенко - максималіст і хоче царювати в Білорусі й надалі, тобто вирішувати все самостійно і не радитися з Путіним", - сказав Свірко в коментарі Главреду.

За його словами, 28 програм щодо Союзної держави Росії та Білорусі (серед яких, наприклад, створення єдиного ринку газу або єдиної грошової системи) нездійсненні.

"Тому що не може бути єдиної грошової системи, якщо Білорусь не переходить на російські рублі. У Росії є єдиний підхід - російські рублі повинні друкуватися в Москві, а Москва повинна їх контролювати. Той же підхід і у Лукашенка - він хоче контролювати свою емісію і йому не хочеться бігати до Путіна, щоби той видав йому чергову партію російських рублів. Кожен хоче контролювати свій друкарський верстат і саме тому вони і надалі залишатимуться незалежним", - вважає експерт.

Також не може бути і єдиного ринку газу, якщо в Білорусі немає внутрішніх російських цін на газ, хоча Лукашенко вже десятиліттями просить Москву їх призначити, але цього досі не сталося навіть попри те, що Лукашенко продав газову трубу, яка належить Газпрому.

"Говорити про остаточні наслідки і фінальну стадію інтеграції поки рано. Тому що білоруський абсурд можна обговорювати довго, але не думаю, що найближчим часом Росія буде приєднувати Білорусь до себе – робити Білоруський Федеральний округ або створювати "союзну державу", - зазначив Свірко.

При цьому Росія посилює свій вплив на Білорусь – Кремль демонструє це більше для внутрішньої аудиторії і РФ, і Білорусі.

"Лукашенко намагається ними показати, що Путін його підтримує і за ним стоїть Росія (хоча і не в тому обсязі, як він хоче це подати), Путін хоче показати росіянам, що з Білоруссю все добре на відміну від України, з якою не вийшло, не сьогодні-завтра об'єднаються і буде СРСР-2 або щось схоже. Але це також не відповідає реаліям, оскільки Путін видає бажане за дійсне", - зазначив Сквирко.

Політолог вважає, що подібні пропагандистські зустрічі триватимуть ще довго, але навряд чи білоруський народ дозволить Лукашенку ліквідувати білоруську незалежність.

Хіти тижня. Візуальні попередження, про вогонь на враження виявились застарілими: Мережу вразило кладовище літаків і вертольотів під Запоріжжям (відео)

понеділок, 18 жовтень 2021, 3:00

Колись ретельно охороняєма військова частина стала базою-привидом в модерній Україні. Спочатку блогери боялися, що там є якась охорона, але обгороджування вже давно зламане і на покинутому місці крім радянської авіатехніки нікого немає. Кладовище літак...

"Путин стареет, рядом остался только сумасшедший Лукашенко": Професор Зубов розповів про головні проблеми кремлівської еліти (відео)

неділя, 17 жовтень 2021, 22:44

Режим президента Росії Володимира Путіна знаходиться в дуже незавидному положенні. Саме цим пояснюються закручування гайок усередині країни і зовнішньополітичні провокації на зразок хамській статті замголови Радбезу РФ Дмитра Медведєва про Україну. Так...