"Лукашенко - максималіст і хоче царювати й надалі": Експерт пояснив, що стоїть за "інтеграцією" Білорусі з РФ

Олександр Лукашенко всі 27 років свого правління в Білорусі виконує єдину програму - зміцнення своєї персональної влади і не збирається створювати союзну державу з Росією, вважає журналіст, білоруський політичний експерт Юрій Свірко, зазначають Патріоти України.

За його словами, зараз позиції Лукашенка хиткі, і він побоюється за свою долю, через що в Білорусі вважають, що він може продати незалежність країни в обмін на збереження власних позицій.

"Але Лукашенко - максималіст і хоче царювати в Білорусі й надалі, тобто вирішувати все самостійно і не радитися з Путіним", - сказав Свірко в коментарі Главреду.

За його словами, 28 програм щодо Союзної держави Росії та Білорусі (серед яких, наприклад, створення єдиного ринку газу або єдиної грошової системи) нездійсненні.

"Тому що не може бути єдиної грошової системи, якщо Білорусь не переходить на російські рублі. У Росії є єдиний підхід - російські рублі повинні друкуватися в Москві, а Москва повинна їх контролювати. Той же підхід і у Лукашенка - він хоче контролювати свою емісію і йому не хочеться бігати до Путіна, щоби той видав йому чергову партію російських рублів. Кожен хоче контролювати свій друкарський верстат і саме тому вони і надалі залишатимуться незалежним", - вважає експерт.

Також не може бути і єдиного ринку газу, якщо в Білорусі немає внутрішніх російських цін на газ, хоча Лукашенко вже десятиліттями просить Москву їх призначити, але цього досі не сталося навіть попри те, що Лукашенко продав газову трубу, яка належить Газпрому.

"Говорити про остаточні наслідки і фінальну стадію інтеграції поки рано. Тому що білоруський абсурд можна обговорювати довго, але не думаю, що найближчим часом Росія буде приєднувати Білорусь до себе – робити Білоруський Федеральний округ або створювати "союзну державу", - зазначив Свірко.

При цьому Росія посилює свій вплив на Білорусь – Кремль демонструє це більше для внутрішньої аудиторії і РФ, і Білорусі.

"Лукашенко намагається ними показати, що Путін його підтримує і за ним стоїть Росія (хоча і не в тому обсязі, як він хоче це подати), Путін хоче показати росіянам, що з Білоруссю все добре на відміну від України, з якою не вийшло, не сьогодні-завтра об'єднаються і буде СРСР-2 або щось схоже. Але це також не відповідає реаліям, оскільки Путін видає бажане за дійсне", - зазначив Сквирко.

Політолог вважає, що подібні пропагандистські зустрічі триватимуть ще довго, але навряд чи білоруський народ дозволить Лукашенку ліквідувати білоруську незалежність.

"Спецоперація" розвіяла міф про "західну суперзброю": У Міноборони РФ заявили про нібито "перемелювання" HIMARS в боях

вівторок, 16 серпень 2022, 13:27

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу у вівторок заявив, що "спецоперація" розвіяла міф про "суперзброю", що постачається Україні Заходом. Мовляв, постачання озброєння не вплинули на ситуацію, оскільки його "перемелюють у боях". Його слова цитує пропаганд...

Військовий експерт розповів, що означає візит Пригожина на базу ПВК "Вагнер" у Попасній

вівторок, 16 серпень 2022, 13:14

Путін відправив Пригожина до штабу ПВК "Вагнер", знищеного ВСУ у Попасній через те, що він нервує - просто так людину такого рангу на передову не посилають. Про це в ефірі Апостроф ТВ заявив Михайло Притула, військовий експерт, полковник запасу СБУ, пе...