"Лукашенко фактично запрошує російські війська на свою територію. Це дуже небезпечно", - Портников

Заява самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка про готовність розмістити на території республіки Збройні сили Росії з усіма видами озброєння, якщо це буде потрібно для "забезпечення безпеки Союзної держави", свідчить про нову військову загрозу для України. Таку точку зору озвучив журналіст Віталій Портников на своєму YouTube-каналі, передають Патріоти України.

За словами аналітика, заява Лукашенка демонструє певну зміну його позиції, оскільки раніше він намагався пригальмувати розміщення російських військових баз на білоруській території. "Тепер ніяких таких можливостей у Олександра Лукашенка більше немає. Більш того, він фактично запрошує російські війська на свою територію. Це ще раз нагадує, що досить умовними були надії тих українських політиків, які вважали, ніби з території Білорусі на українську землю ніколи не прийде війна і гарантом цього є Олександр Лукашенко. Як бачимо, ніяким гарантом миру ні для власного населення, ні для населення сусідніх країн Лукашенко не є", - зазначив експерт.

На думку журналіста, Лукашенко переслідував власні інтереси, спрямовані на збереження влади. Зокрема, він загравав з Україною і Грузією, коли йому необхідно було шантажувати Росію з метою отримання від Москви нових кредитів. Після початку протестів опозиції в Білорусі Лукашенко більше не грає в зовнішньополітичні гри і розуміє, що йому доведеться розміщувати російські війська на своїй території і навіть надавати Білорусь як плацдарм для нападу на Україну, якщо цього вимагатимуть президент РФ Володимир Путін і його найближче оточення, підкреслив експерт.

"Іншого механізму ще не винайдено": У Раді назвали умову для переговорів України та РФ

середа, 6 грудень 2023, 11:28

Російська влада систематично використовує тему переговорів з Україною, публічно заявляючи про нібито готовність до їхнього відновлення, але не дотримується умов, необхідних для повернення до переговорного процесу. Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив...

Страйк на українському кордоні: В уряді Польщі назвали вимогу для скасування акції

середа, 6 грудень 2023, 11:25

Польща вимагає скасувати "транспортний безвіз" для українських перевізників, заявляючи про "недобросовісну конкуренцію". Про це сказав заступник міністр інфраструктури Польщі Рафал Вебер, передають Патріоти України. "Ми очікуємо, що Європейська Комісія...