"Лукашенко не хоче остаточно сваритися з Україною": Арестович вказав на кілька показових нюансів

Попри те, що Олександр Лукашенко дозволяє собі різкі заяви в бік України, Білорусь досі не визнала Крим російським. Остаточні висновки щодо політики Лукашенка потрібно буде робити після білорусько-російських військових навчань, які відбудуться у вересні. Про це в інтерв’ю розповів радник голови Офісу президента Андрія Єрмака і радник з інформпитань у Тристоронній контактній групі у Мінську Олексій Арестович, передають Патріоти України.

Арестович визнав, що білоруська ситуація досить складна: «З одного боку, «страшна Росія поглинає Білорусь». Але з іншого боку, Білорусь досі не визнала Крим російським. Так, Лукашенко дозволяє собі різкі заяви в бік України. Але слід розуміти, наскільки сильно на нього тисне Росія, зокрема щодо військової інтеграції але він не ведеться. Лукашенко досі керує країною, тому що його утримує Китай, у Білорусі дуже потужні китайські інвестиції. Росія ж бореться не за Білорусь, а за те, щоби зберегти контроль за деякими галузями, які здаються їй ключовими».

Арестович думає, що Лукашенко і ЄС дуже б зраділи, якби Україна запропонувала роль посередника між Лукашенком і ЄС. «Є політика цінностей і інтересів. З одного боку, ми не визнали Лукашенка президентом, з іншого – ми розуміємо, що в наших інтересах зберегти контроль за кордоном із Білоруссю, який простягається на понад тисячу кілометрів. Думаю, ще не пізно, бо Лукашенко не дозволив білоруським літакам поки літати в Крим і сам не полетів», – зазначив радник голови Офісу президента.

Він переконаний, що Лукашенко не хоче остаточно сваритися з Україною попри величезне непорозуміння щодо справи «вагнерівців». «Зараз усі чекають навчань «Захід-2021», як вони пройдуть. Після цього можна буде далі предметно розмовляти, бо перед навчаннями ніхто ні про що домовлятися не буде», – підсумував Арестович.

Нагадаємо, восени планується проведення спільних білорусько-російських військових навчань. Тема стратегічних навчань, що мають відбутися з 10 по 16 вересня 2021 року, – «Застосування угруповань військ (сил) в інтересах забезпечення військової безпеки Союзної держави». Йдеться про інтеграційний проєкт Росії та Білорусі, що існує з 1999 року.

Джерело: Главком

Герой України, який обороняв "Азовсталь", зробив коханій пропозицію після повернення з полону. Зворушливі кадри

неділя, 25 вересень 2022, 17:52

Командир роти "Азова" Лев Пашко (позивний "Хорус") після повернення з російського полону зробив пропозицію руки та серця своїй коханій дівчині. Воїн освідчився їй у коханні просто в лікарні, передають Патріоти України. Про це повідомила наречена україн...

У Криму масово роздають повістки: Жителі півострова діляться між собою інструкцією, як здатися ЗСУ

неділя, 25 вересень 2022, 17:44

Після початку часткової мобілізації в Росії повістки почали приходити й в Криму. Їх десятками роздають на підприємствах півострова. Про це повідомляє СтратКом ЗСУ, передають Патріоти України. "Ви не уявляєте, що зараз відбувається у Криму, як вата рве ...