Лукашенко остаточно перетворився на терориста: США і сім країн закликали заборонити польоти над Білоруссю

США, Великобританія, Чехія, Німеччина, Латвія, Литва, Ірландія та Польща засудили перехоплення літака Ryanair і затримання засновника NEXTA, журналіста Романа Протасевича. Також країни закликали заборонити польоти над Білоруссю. Спільну заяву країн опубліковано головою комітету сенату США з міжнародних відносин Бобом Менендесом спільно з міжнародними колегами, передають Патріоти України.

"Використання винищувачів для перехоплення цивільного рейсу Ryanair є актом піратства на маршруті між двома країнами НАТО і ЄС. Цей безрозсудний вчинок піддав серйозній небезпеці пасажирів і екіпаж", – йдеться в повідомленні.

Автори заяви закликали Міжнародну організацію цивільної авіації (ICAO) розслідувати порушення вільного транзиту між державами і загроз для повітряних суден.

"Поки ICAO не повідомили про це, ми закликаємо припинити членство Білорусі в цій організації і заборонити всі польоти над Білоруссю, включаючи польоти в країну і з неї", – відмічено в інформації.

Представники країн додали, що дії адміністрації незаконно обраного президента Білорусі Олександра Лукашенка є "нагадуванням про нелегітимність влади, яка претендує на управління в Мінську". "Цей акт державного терору та викрадення людей становить загрозу для всіх, хто подорожує по Європі і за її межами. Ми закликаємо держави НАТО і Європейського Союзу ввести санкції проти режиму Лукашенка", – зазначено в заяві. Також автори документа закликали звільнити Протасевича та інших політичних в'язнів.

Грядуть великі зміни? ЗМІ повідомляють про відставку Крищенка, але в поліції Києва про це нічого не знають

четвер, 5 серпень 2021, 14:27

У поліції Києва не володіють інформацією, що Андрій Крищенко подав у відставку з посади начальника столичної поліції. Про це кореспонденту УНІАН повідомили у Відділі комунікацій Головного управління Національної поліції у місті Києві, передають Патріот...

З архіву ПУ. Два терміни - не межа: Радник ОПУ заявив, що Зеленський "прийшов надовго"

четвер, 5 серпень 2021, 14:00

На початку квітня 2020 року у команді Офісу президента України відбулося поповнення: політтехнолог Михайло Подоляк, який ще не так давно критикував політику ОП, «слуг народу» і Володимира Зеленського, став антикризовим радником голови Офісу президента ...