Зустріч Олександра Лукашенка і Сі Цзіньпіна була несподівано (як і візит) анонсована і вже відбулася. Як завжди, китайські джерела (навіть Сіньхуа) розставляють різні акценти у своїй російськомовній, англомовній та китайській версіях, пише у своєму блозі експерт програми "Міжнародна і внутрішня політика" Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич,ґ.
За результатами з виступу Сі: "Не так давно я запропонував Китаю вісім дій щодо підтримки якісного спільного будівництва "Поясу і шляху" і запрошую Білорусь продовжувати брати активну участь у ньому й отримувати більш відчутні можливості для розвитку". Тобто офіційний Мінськ повертають в ініціативу "Пояс і шлях".
"Китай готовий працювати з Білоруссю над зміцненням координації та співробітництва в рамках багатосторонніх механізмів, таких як Організація Об'єднаних Націй і Шанхайська організація співробітництва", — ШОС буде, а БРІКС — поки що під питанням.
А так само цікавими є пасажі про промислову кооперацію, логістику (що означає необхідність Мінську виходити із гризні з сусідами) і… кадровий обмін. Останнє особливо цікаве.
Відповідь Лукашенка (у викладі китайської стрічки Сіньхуа) повністю складається із загальних красивих фраз на кшталт "стратегічної координації", "підтримки", "справи миру і прогресу". Одним словом, очікує що скажуть і сподівається, що відсиплять трохи грошенят.
Російськомовне Сіньхуа було коротко. Зустрілися. Англомовні ресурси так само лаконічні.
За рішенням головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського у військах розпочала роботу комплексна група Генерального штабу. Наразі вона здійснює перевірку ву 156 бригаді. Про це йдеться в повідомленні Генштабу, передають Патріоти України....
В кількох країнах ЄС московській гідрі вже навчились відсікати щупальці. Керівництво партії "Союз лівих сил" у Фінляндії зняло кандидатуру незалежного кандидата на муніципальних і регіональних виборах Ханну Тіайнена через його висловлювання про війну Р...