Зустріч Олександра Лукашенка і Сі Цзіньпіна була несподівано (як і візит) анонсована і вже відбулася. Як завжди, китайські джерела (навіть Сіньхуа) розставляють різні акценти у своїй російськомовній, англомовній та китайській версіях, пише у своєму блозі експерт програми "Міжнародна і внутрішня політика" Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич,ґ.
За результатами з виступу Сі: "Не так давно я запропонував Китаю вісім дій щодо підтримки якісного спільного будівництва "Поясу і шляху" і запрошую Білорусь продовжувати брати активну участь у ньому й отримувати більш відчутні можливості для розвитку". Тобто офіційний Мінськ повертають в ініціативу "Пояс і шлях".
"Китай готовий працювати з Білоруссю над зміцненням координації та співробітництва в рамках багатосторонніх механізмів, таких як Організація Об'єднаних Націй і Шанхайська організація співробітництва", — ШОС буде, а БРІКС — поки що під питанням.
А так само цікавими є пасажі про промислову кооперацію, логістику (що означає необхідність Мінську виходити із гризні з сусідами) і… кадровий обмін. Останнє особливо цікаве.
Відповідь Лукашенка (у викладі китайської стрічки Сіньхуа) повністю складається із загальних красивих фраз на кшталт "стратегічної координації", "підтримки", "справи миру і прогресу". Одним словом, очікує що скажуть і сподівається, що відсиплять трохи грошенят.
Російськомовне Сіньхуа було коротко. Зустрілися. Англомовні ресурси так само лаконічні.
Українських чоловіків, які тікають від мобілізації через невизнане Придністров’я, по той бік кордону чекають допити, приниження та фільтрація від підконтрольної ФСБ служби. Про це йдеться в матеріалі "Слідство.Інфо", передають Патріоти України. Організ...
Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що війська країни-агресора Росії не зможуть захопити всю Донецьку область до кінця 2025 року, а можливий захід окупантів на територію Дніпропетровської області поглибить наявні проблеми в армії РФ Про це йдеться у ...