Лукашенко шукав контактів із Заходом, над ним нависла загроза: ЗМІ розкрили цікаві деталі

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко боїться за власне життя і можливий замах з боку російських спецслужб. Захисту він спробував знайти на Заході, передають Патріоти України.

Диктатор доручив своїй службі безпеки через неофіційні канали напрацювати з західними країнами можливість надання йому та його родині гарантій безпеки через ризик вбивства, яке готує Росія. Про це йдеться у публікації "Дзеркала тижня", автор якої посилається на власні поінформовані джерела.

За даними видання, самопроголошений президент Білорусі Аляксандр Лукашенко доручив власній службі безпеки напрацювати неофіційними каналами із західними країнами питання про надання йому та його сім'ї гарантії безпеки через можливий ризик вбивства.

Підстав для занепокоєння у білоруського диктатора - більш ніж досить. Згідно з інсайдерською інформацією, під час засідання ОДКБ в Єревані минулого тижня Лукашенку озвучили погрози усунути його з поста. А за кілька днів до цього голова КДБ Білорусі на нараді попередив його про підготовку російськими спецслужбами замаху на білоруського правителя.

Водночас, пише видання, нинішня спроба Лукашенка вийти на контакт із Заходом - далеко не перша. "На початку березня його емісари вже опрацьовували це питання. Але оскільки Лукашенко не міг виконати головну умову Заходу – вивести російські війська з території Білорусі – переговори були згорнуті", - зазначає автор статті.

Видання нагадує, що аналітики Інституту Роберта Лансінга із посилання на джерела у російському військовому керівництві днями заявили, що Кремль ухвалив рішення про ліквідацію Лукашенка, розраховуючи таким чином захопити контроль над білоруською армією. При цьому у вбивстві Лукашенка росіяни спробують звинуватити Україну та Польщу "під керівництвом розвідки НАТО".

"Ця ситуація формально стане приводом для участі білоруських військ у війні проти України", - підсумовує автор матеріалу

Нагадаємо, 26 листопада у Інституті Роберта Лансінга заявили, що Кремль хоче ліквідувати Лукашенка та захопити контроль над армією Білорусі. Про це аналітикам організації стало відомо від джерел у військовому керівництві держави-агресорки.

Того ж дня раптово помер очільник МЗС Білорусі Володимир Макей, який за три дні до смерті разом з Лукашенком брав участь у зустрічі ОДКБ і виглядав абсолютно здоровим. У Білорусі так і не назвали причини смерті міністра.

У ЗМІ незмінного з 2012 року очільника білоруського зовнішньополітичного відомства називали одним із найбільш "прозахідних" чиновників Білорусі. До масових мітингів 2020 року він займався нормалізацією відносин Білорусі з ЄС та США, але згодом переключився на проросійську риторику.

Саме в тому, що Макей був "мостом" Лукашенка для зв'язку із Заходом, і може критися причина його раптової смерті. Побутує версія, що смерть Володимира Макея може означати спроби Росії втягнути Білорусь у війну.

Дуже важливий крок! Рада скасувала сплату ПДВ та мита при ввезенні дронів, тепловізорів та рацій

понеділок, 6 лютий 2023, 15:59

Верховна Рада звільнила від сплати мита та податку на додану вартість ввезення дронів, тепловізорів та рацій в країну, передають Патріоти України. "Рада схвалила наші законопроекти №8360/8361-д щодо звільнення від ПДВ та мита ввезення коптерів, теплові...

"Працюємо": Коханка Путіна Кабаєва порівняла роботу російських пропагандистів з "автоматом Калашникова"

понеділок, 6 лютий 2023, 15:53

Колишня олімпійська чемпіонка та ймовірна коханка диктатора Путіна Аліна Кабаєва порівняла роботу російських пропагандистів з "автоматом Калашникова", передають Патріоти України. Кабаєва виступила з нагоди заснування одного із російських пропагандистсь...