"Лукашенко орієнтується на успіхи чи неуспіхи Росії. Він бачить, що Путін може програти. Він сьогодні реальний співучасник агресивних дій, але його основна стратегія - не розпочати війну військами білоруської армії з Україною. Він знає, що це може бути програш, потужне протистояння в суспільстві і в армії", - зазначив Маломуж.
Як пояснив ексголова розвідки, спецназ і КДБ Білорусі підтримують Росію, але армія, яка є базовим сегментом для оборони Білорусі, може проявити невдоволення.
"Тому в даний момент може бути конфлікт між білоруською армією і російськими військами в плані недопущення агресії, відмова від проведення військових операцій. Тому він сьогодні демонструє миротворчу позицію - що він готовий йти на переговори, що Україна пропонує якісь варіанти ненападу. Готує підгрунтя, щоб, коли Путін програє, він ніби виступав "миротворцем" - пропонував майданчики, відмовлявся від війни, стримував агресію Росії з території Білорусі. Аргументів він вже сьогодні набирає", - розповів він.
За словами Маломужа, Лукашенко "проявляє загальну риторику, щоб не вступити в конфлікт з Путіним до кінця, а з іншого боку - не створити протистояння з Україною і країнами НАТО".
"Він заявляє про те, що тримає фланги, прикриває Росію від західного впливу, від НАТО, від України, яка має намір вступати до цього блоку. Зрозуміло, що якщо він вступить у війну, це може спровокувати широкомасштабний наступ не тільки збоку України, але й НАТО. Тому в даний момент це буде удар і по Росії з флангів. В даній ситуації Лукашенко грає, що він захищає і Росію, веде підготовку мобілізованих на своїх базах, проводить ремонт і реконструкцію танків, БТРів, ракетних систем, розміщує "Іскандери", розмістив навіть на аеродромах Міг-31 з дуже потужними гіперзвуковими ракетами "Кинжал", але далі він не йде", - зазначив генерал.
За його словами, ця риторика вказує на те, що Лукашенко вже не вірить у перемогу Путіна і думає про свої перспективи. "Він паралельно веде переговори з китайцями і намагається зустрітися з Сі Цзіньпіном і Ердоганом, щоб у випадку повного програшу Росії вони підтримали позицію, що він не є агресором, а був навіть миротворцем, намагався домовлятися про миротворчі процеси", - додав Маломуж.
Нагадаємо, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, Київ пропонує укласти Мінську "пакт про ненапад". "Не знаю, навіщо це українцям. З одного боку, просять нас, щоб ми в жодному разі не воювали з Україною, щоб наші війська туди не рухалися. Пакт про ненапад пропонують укласти. А з іншого боку, готують цю гримучу суміш і озброюють їх. Польща, Литва взагалі очманіли. Навіщо це їм треба? Незрозуміло", - висловився Лукашенко.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...