"Лукашенко взяв Путіна за ґудзик і сказав: "Я згоден". Путін розгубився: "На що?" - "На все! Зробімо так: ви президент, я віце-президент, а на наступний рік навпаки", - журналіст

Росія і Білорусь продовжують проводити перемовини про інтеграцію, але для президента РФ Володимира Путіна це перестало бути першочерговим завданням. Таку думку в інтерв'ю засновнику видання "Гордон" Дмитрові Гордону висловив російський журналіст, головний редактор радіостанції "Эхо Москвы" Олексій Венедиктов, передають Патріоти України.

"Я думаю, що торгівля із [президентом Білорусі Олександром] Лукашенком триває. Я думаю, що для Путіна це перестало бути "негайно, зараз і тут". "Ну добре, нехай ще товар відлежиться, нехай віскі в бочці постоїть, за рік повернемося". Усе-таки об'єднання – це гарно. Конституція, занулення [строків] – це все ж дрібно, а об'єднання – це велич, [мовляв], ми збираємо нашу країну. Підручник історії", – сказав Венедиктов.

Гордон запитав у співрозмовника, чи вдасться Росії, на його думку, "схилити" Лукашенка. "Президента не схиляють, його купують, ви мене, звісно, пробачте. Із ним торгуються. Іноді залякують: "Із цієї вулиці не вийдеш. Гаманець тримай міцніше". Щоб щоки не надував! Там, звісно, торгівля... Дуже хвилювалися [у Кремлі], чи приїде Лукашенко на парад, для Путіна цей парад був дуже важливим. Путін не поїхав на парад до Лукашенка, що я вважаю помилковим із погляду цілей Путіна. Але Лукашенко приїхав. І у Ржев Лукашенко поїхав. Там відбулися перемовини [з Путіним]. Вони були дуже light [легкими], з економічних тем, [мовляв], є поправки в конституцію, давайте відкладемо питання [інтеграції двох країн], уже не горить загальний гімн, загальний герб, загальний президент", – розповів гість програми.

Чи вистоїть Лукашенко, на думку Венедиктова, залежить від ціни, яку йому запропонує Росія. "Тут треба не в Лукашенка запитувати, а [дивитися], що [йому] запропонують. У нього товар. І він слухає уважно: "Дайте ціну!" А то глава парламенту [об'єднаної держави]! Що ж таке? Це приниження. А Коля? Сина куди?" – зазначив російський журналіст.

Він розповів, що якийсь час тому білоруський президент навіть висловлював готовність до об'єднання, але висував одна умову. "Мені підтвердили, але [це] байка. Якби не підтвердили, то не повірив би. Шанхай, півтора року тому (імовірно, ідеться про перемовини двох лідерів у межах саміту Шанхайської організації співпраці. 2018 року його проводили 9–10 червня в китайському місті Ціндао, 2019 року – 14 червня у столиці Киргизстану Бішкеку. – "ГОРДОН"). Російсько-білоруська делегація. Путін і Лукашенко перемовляються. Путін каже: "Об'єднаймося", Лукашенко відповідає, мовляв, у мене своя країна. Вони встають уже прощатися, і тут Лукашенко бере Путіна за ґудзик і каже: "Я згоден". Путін, як мені розповіли, розгубився і каже: "На що згоден?" – "На все згоден, Володимире Володимировичу. Зробімо так: ви президент, я віцепрезидент, а на наступний рік навпаки". Я думав, що це анекдот доти, доки один із членів білоруської делегації мені це не розповів за півтора року. "А що, – каже, – це у нас всі знають. А що ж тут несправедливого? Це ж справедливо. А вони йому якийсь парламентський пост [пропонують]", – зазначив Венедиктов. Він назвав білоруську сторону "торгашами", а ймовірне об'єднання двох країн – питанням торгівлі.

З архіву ПУ. "Справжній паспорт покажіть!": Журналіста з Криму не пустили до Норвегії через Росію

вівторок, 2 березень 2021, 12:00

Олександру Мащенку запропонували подорожувати в Норвегію без візи з українським біометричним паспортом. Журналісту російської "Парламентской газеты" Олександру Мащенку, який проживає в Криму, відмовили у в'їзді в Норвегію через російський закордонний п...

"В Криму розташовані російські ракети та військові": Скабєєва не помітила, як "спалила" РФ під час критики слів Авакова

вівторок, 2 березень 2021, 11:45

"Постачати воду для російських військ і розгорнутих там ракет? Ми несемо якусь відповідальність? Є міжнародні зобов'язання у України в цьому питанні? Україна не повинна постачати воду в Крим до тих пір, поки Крим не повернеться до складу України. Це мо...