Лукашенко звинуватив Україну в підриві Каховської ГЕС і заявив, що Білорусь з Росією на одному боці

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко висловився про підрив Каховської ГЕС словами: "На злодії й шапка горить". У спланованому теракті, який свідомо скоїли російські окупанти, він цинічно звинуватив Україну, передають Патріоти України.

Водночас поплічник Кремля гордо заговорив про те, що Білорусь продовжує бути на боці Росії. Його висловлювання процитувало агентство BELTA.

"Ви, напевно, здогадуєтеся, хто висадив у повітря Каховську ГЕС. Кажуть, на злодії і шапка горить. Хто першим про це закричав?" – процідив Лукашенко у бік України.

В його уяві, це було "необхідно Києву", щоб приховати "три дні контрнаступу", під час якого, за його словами, ЗСУ втратили "200 бронемашин та 2 тис. осіб".

"Тому – Каховка, Каховка, а про те (нібито втрати. – Ред.) ніхто не каже. А це все видно", – придумав історію Лукашенко.

Він не забув згадати і про Захід, який відзначився стриманою реакцією на черговий воєнний злочин Росії та її військових.

"І ви бачите, яку акуратну, обережну позицію зайняли США, зобов'язаний віддати їм належне. Вони одразу сказали: "Ми поки не можемо сказати, хто це зробив. Ми повинні розібратися". Подумайте, з чого б це?" – оживився білоруський диктатор.

Намагаючись і надалі захищати російських окупантів, він заявив, мовляв, Україні ще з часів "Київ за три для" треба було погоджуватися на "мирний план" Москви.

"Мушу прямо сказати, оскільки ми з Росією на одному боці: нас записали в співагресори. Маю сказати, що співагресори з третього дня конфлікту – а може, і з першого – запропонували мирний процес", – висловився Лукашенко.

Тут він похвалився тим, що Мінськ був першим, хто цьому "посприяв", проводячи спроби переговорів. Далі згадав поїздки делегацій України та РФ до турецького Стамбула.

"Чому не пішли далі? Тому що, найімовірніше, Україна ці рішення вже не ухвалювала тоді. Що говорити про тепер. Нинішній момент характеризується тим, що Захід, який воює там – природно, якби там не було зброї Заходу та найманців, давно б уже все закінчилося, – чекає на результати "контрнаступу", – заговорив білоруський диктатор у стилі роспропаганди.


Росія втрачає вплив: ще один "партнер" відвернувся від Кремля, - Newsweek

субота, 30 вересень 2023, 5:00

Росія втрачає вплив на своїх сусідів через військове вторгнення в Україну. Про це заявив економіст і науковий співробітник програми з Росії та Євразії британського аналітичного центру Chatham House Тімоті Еш, коментуючи слова президента Казахстану Каси...

Погар в Погарі: Слідом за Курщиною удар з повітря по електрооб'єкту зазнала і Брянська область

субота, 30 вересень 2023, 3:25

В Росії, в Брянській області заявили про вибухи та пожежу. Про це у суботу, 30 вересня, пишуть російські ЗМІ. . "Вибух на електропідстанції у селищі Погар Брянської області. Воно знаходиться за 30 кілометрів від кордону з Україною", - повідомляють в м...