"Лишил жизни десятки тысяч": Через пам'ятник Шухевичу в Україні розгорівся скандал

Надзвичайні і Повноважні Посли Ізраїлю і Польщі в Україні Джоел Ліон і Бартош Ціхоцкі звернулися з відкритим листом до мера міста Івано-Франківська Руслана Марцінківа, в якому висловили свій протест проти відкриття в місті пам'ятника командиру Української повстанської армії Роману Шухевичу, повідомляють Патріоти України.

Посли виступають проти рішення міської влади Івано-Франківська, оскільки не вважають Шухевича героєм. На думку дипломатів, Роман Шухевич не був "видатною особистістю", як про це було сказано на церемонії відкриття пам'ятника.

"Посол Держави Ізраїль та посол Республіки Польща в протесті написали лист, в якому виступають проти рішення міської влади Івано-Франківська та нагадують дітям Івано-Франківська, їх батькам, бабусям і дідусям про те, що Роман Шухевич був особисто відповідальним за позбавлення життя десятків тисяч їм подібних - кулями, вогнем, насильством, тортурами та іншими звіриними методами - тільки тому, що вони молилися Богу польською мовою або на івриті", - сказали в Посольствах.

Посли також нагадали про те, що "люди, які вижили після масових вбивств", досі живуть в Україні, Польщі та Ізраїлі, "і багато хто з них були врятовані їх героїчними український сусідами". Дипломати закликали учнів шкіл Івано-Франківська глибше вивчати історію своєї країни, зокрема, "відкривати правдиву історію польсько-єврейсько-української спадщини".

Джерело: Обозреватель

Хіти тижня. Поки Москва ганьбиться зі зразками "4+": Французи представили винищувач шостого покоління

понеділок, 18 листопад 2019, 23:05

Захід прискорює технологічний відрив від країн третього світу, куди за вимірами інноваційних можливостей давно скотилася "скрепна" недонаддержава. За наявними даними, основною причиною початку робіт зі створення французького винищувача шостого поколінн...

Експрезидент вбачає в цьому "руку Кремля": За що влада "кошмарить" Порошенка?

понеділок, 18 листопад 2019, 21:52

Проєкт подання зняття недоторканості з колишнього президента готовий. Власне, особливий інтерес Державного бюро розслідувань саме до Порошенка вже давно не дивує: голова цього органу Роман Труба заявляв, що прізвище екс-президента фігурує аж у 13 крим...