"Лишил жизни десятки тысяч": Через пам'ятник Шухевичу в Україні розгорівся скандал

Надзвичайні і Повноважні Посли Ізраїлю і Польщі в Україні Джоел Ліон і Бартош Ціхоцкі звернулися з відкритим листом до мера міста Івано-Франківська Руслана Марцінківа, в якому висловили свій протест проти відкриття в місті пам'ятника командиру Української повстанської армії Роману Шухевичу, повідомляють Патріоти України.

Посли виступають проти рішення міської влади Івано-Франківська, оскільки не вважають Шухевича героєм. На думку дипломатів, Роман Шухевич не був "видатною особистістю", як про це було сказано на церемонії відкриття пам'ятника.

"Посол Держави Ізраїль та посол Республіки Польща в протесті написали лист, в якому виступають проти рішення міської влади Івано-Франківська та нагадують дітям Івано-Франківська, їх батькам, бабусям і дідусям про те, що Роман Шухевич був особисто відповідальним за позбавлення життя десятків тисяч їм подібних - кулями, вогнем, насильством, тортурами та іншими звіриними методами - тільки тому, що вони молилися Богу польською мовою або на івриті", - сказали в Посольствах.

Посли також нагадали про те, що "люди, які вижили після масових вбивств", досі живуть в Україні, Польщі та Ізраїлі, "і багато хто з них були врятовані їх героїчними український сусідами". Дипломати закликали учнів шкіл Івано-Франківська глибше вивчати історію своєї країни, зокрема, "відкривати правдиву історію польсько-єврейсько-української спадщини".

Джерело: Обозреватель

Хіти тижня. Армада зростає: Замість двох ракетних есмінців США до Чорного моря через Босфор вдерлися великі десантні кораблі Північного флоту ВМС РФ

понеділок, 19 квітень 2021, 4:00

Йдеться про кораблі "Олександр Отраківський" і "Кондопога". "Десантний корабель "Олександр Отраківський ", що увійшов вчора вранці в протоку Дарданелли з боку Егейського моря, і військовий корабель "Кондопога" з бортовим номером 027 завершили перехід ...

Хіти тижня. "Бойові дії, що тривають довше, ніж Друга світова, бліндажі, що нагадують Першу світову... президент, який біля лінії розмежування має бігти до укриття": Репортаж CNN із передової (відео)

понеділок, 19 квітень 2021, 3:00

Американські тележурналісти отримали унікальну можливість зробити репортаж з президентом України поблизу лінії фронту. Схоже задоволеними залишились як телевізійники, за сюжет так і Банкова, за блискучий піар Зеленського та України на Заході. беззастер...