Має бути позбавлена права голосу: Зеленський висунув вимогу на Радбезі ООН щодо покарання Росії

Президент Володимир Зеленський вважає, що ракетний удар російських окупантів по торгово-розважальному центру в Кременчуці має бути визнаний терористичним актом. Про це він заявив під час засідання Ради Безпеки ООН, передають Патріоти України.

Він нагадав про нещодавні події в Україні та удари російських ракет по українських містах, про удар по ТРЦ в Кременчуці. "Я пропоную, щоб було зроблено заяву, щоб було прийнято рішення, що це терористичний акт. І щоб можна було розслідувати незалежно всю необхідну інформацію, і щоб справді було перевірено, чи це була атака із території Росії", - наголосив Зеленський.

"Якби в якійсь іншій частині світу якась інша організація діяла б так, як діє зараз Росія, якби вбивали мирних людей, це, звісно, визнали б як тероризм. Такі організації стають ворогами людства і такі дії караються. А якщо це здійснює держава, то вона теж не може залишатися безкарною. Це щоденні терористичні акти, які здійснюються без вихідних", - зазначив Зеленський.

Президент України також закликав позбавити РФ права голосу в Генеральній асамблеї. "І за хартією ООН - це обов'язок підтримувати мир на міжнародній арені. Країни-члени, які порушують ці принципи, можуть бути виключені з Генасамблеї та Ради безпеки ООН. Хоча Росія порушує ці фундаментальні принципи, її досі не притягнули до відповідальності на належному рівні. Росія залишається членом ООН і має місце постійного члена в Радбезі, яке РФ займає лише через недалекоглядність політиків в кінці холодної війни", - сказав він.

Він наголосив, що Росія не має права брати участь у голосуваннях, що стосуються України. "Закликаю вас позбавити Росію права голосу в Генеральній асамблеї. Це несправедливо. Росія не має права залишатися в Раді безпеки. Якщо ми будемо послідовними та виявлятимемо належну політичну волю, то це єдиний можливий спосіб, завдяки якому Хартія ООН може працювати та завдяки якому зможе зберігатися повага", - наголосив Зеленський.

Окрім того, Зеленський вважає за необхідне ухвалити на рівні ООН визначення держави-терориста. "На жаль, на сьогодні ООН не має юридичних обгрунтувань, що таке терористична держава, але, так чи інакше, потрібно забезпечити цей статус юридично на рівні ООН, і карати будь-які держави-терористи", - зазначив він.

"Не перевалковий пункт для відпустки": У Фінляндії почнуть скорочувати кількість виданих росіянам віз

вівторок, 16 серпень 2022, 17:43

Обмеження щодо віз росіянам у Фінляндії почнуть діяти від вересня. Очікується, що кількість шенгенських віз громадянам країни-терористки скоротиться до однієї десятої від нинішнього рівня. Про це заявив міністр закордонних справ країни Пеккі Хаавісто, ...

Вибухи були не випадкові: Через станцію під Джанкоєм РФ могла б кидати електроенергію із ЗАЕС на Крим, - Подоляк

вівторок, 16 серпень 2022, 17:28

Трансформаторна станція поблизу Джанкоя, на якій сьогодні сталася пожежа, могла б використовуватися для постачання електроенергії із Запорізької АЕС до Криму. Про це повідомив радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк в ефірі інформаційног...