Командир 7-го окремого стрілецького батальйону 65-ї окремої механізованої бригади Олександр Юрін розповів в інтерв’ю "Громадському" про ситуацію із ротацією та відпустками на фронті, а також про бійців у віці, передають Патріоти України.
Він зазначив, що кожен підрозділ повинен тримати чітко визначену ділянку фронту. "Якщо він іде в тил - хтось мусить стати на заміну. А цю заміну треба підготувати", - зазначив Юрін. Крім того, зазначив комбат, на заміну також має прийти підрозділ, який може якісно вести бойові дії.
"Якщо бойовий підрозділ змінюється іншим бойовим — це одна справа. А якщо замість бойового підрозділу приходять хлопці зразу після навчального центру — може бути велика біда", - пояснює комбат.
Якщо немає досвідченої обстріляної зміни, то для батальйонів на передовій необхідно забезпечити належне поповнення, щоб можна було проводити ротацію бійців усередині підрозділу.
"Має бути так: одні на бойовому чергуванні; другі готуються до своєї черги; треті відпочивають і підліковуються; четверті проходять бойове навчання. А ще треба мати когось для підстрахування на випадок форс-мажору, - каже комбат.
Він розповів, що у його батальйоні бувало, коли бійці мінялися "кожні три дні, і кожні шість днів, а інколи й по дев’ять днів були на позиції. Але відпочити після 9 днів хоч тиждень вони не могли, бо треба було знову виходити на зміну".
За його словами, наразі у нього дві роти на різних позиціях: в одній чергують кожні 5 днів, у другій — кожні два дні.
"І це за хорошого розкладу, якщо немає втрат. Якщо будуть утрати, навантаження збільшиться — і хлопці взагалі не матимуть часу ні на відпочинок, ні на навчання. Я й так мушу до виконання бойових завдань залучати хлопців з тилових підрозділів батальйону, бо нікому воювати", — нарікає він.
Для бійців, які воюють без ротацій, найзаповітнішою мрією стає відпустка. За його словами, з лютого 2022-го по одному разу у відпустці побував практично кожен боєць батальйону. Хто 5, хто 10, а хто 15 днів — залежно від обставин у сім’ї та ситуації на фронті.
У батальйоні складаються графіки відпусток, однак росіяни не дають їх дотримуватися. "Чисельність підрозділу не дозволяє виконувати завдання на лінії зіткнення, якщо ці люди підуть у відпустку", зазначає Юрін, підкреслюючи водночас, що навіть під час інтенсивних бойових дій можна і треба відправляти у відпустку людину, якій це справді необхідно.
Окрім того, середній вік військовослужбовців 7-го окремого стрілецького батальону 65-ї окремої механізованої бригади 50 років і більше. Найстаршому військовослужбовцю 59, але попри вік - це віданні бійці, які відповідально виконують свою роботу, розповів Олександр Юрін.
"Середній вік моїх бійців - 50 років і більше. Так сталося. Найстаршому - уже 59. Це патріотично налаштовані чоловіки, які на початку повномасштабного вторгнення прийшли у свої ТЦК, це перша хвиля добровольців", - пояснив Юрін.
За його словами, дехто потрапив до 7 батальйону після розформування інших підрозділів, але цим бійцям теж переважно за 50. Командир наголосив, що у такому віці важко воювати, адже вже уповільнюється реакція, є питання до фізичної форми та майже кожен військовий має якісь болячки.
"В одного варикоз, у другого нирки, у третього - проблеми з хребтом, у четвертого - з серцем. Це дається взнаки, коли треба висуватися на позицію за 4-5 км, ще й нести на собі боєзапас і воду на багато днів. Проте хлопці надійні, розуміють свій обов’язок. Зараз така ситуація, що кожна людина в підрозділі важлива - чи їй 50, чи 59", - поділився підполковник.
Як відомо, Юрін і сам одноліток багатьох своїх підлеглих, адже у листопаді минулого року відзначив 50-літній ювілей. Він розповів, що, як кадровий військовий, рахує свої роки як "два за один".
Видання зазначило, що ще за СРСР Юрін закінчив Львівське військово-політичне училище, потім був політруком, а пізніше перейшов на командну посаду. Вже 2010 року він пішов на пенсію, але в 2014 році повернувся в армію. Прослужив там 4 роки та звільнився за станом здоров'я, але з початку повномасштабної війни знову пішов у ЗСУ. Спершу був у ТЦК, з квітня 2023 року став начальником штабу 7 батальйону 65 ОМБр, а через чотири місяці - його командиром.
Цей батальйон сформували у лютому 2022 року в Івано-Франківському ТЦК. Вже через півтора місяця він потрапив на "нуль" у Харківській області. З того часу безперервно воює на найгарячіших ділянках фронту. З квітня 2023 і до зараз підрозділ тримає позиції під Лиманом.
Для того, аби зруйнувати Керченський міст, який зʼєднує РФ з окупованим Кримом, недостатньо буде самих лише ракет ATACMS. Для того, щоб руйнація переправи стала гарантованою, нам потрібні Taurus, передають Патріоти України. Передачу Україні цих ракет п...
Сьогодні Росія визнала, що зробила уже другий за цей рік крок до ескалації війни проти України. Як наголосив президент України, по Дніпру була застосована нова російська балістична ракета, передають Патріоти України. "Путін ударив по нашому місту Дніпр...