"Має перевагу в артилерійських снарядах і панує у повітрі": Росія готується до нового великого наступу, - експерт

Ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман розповів "Главреду", що поточні наступальні дії окупаційної армії Росії завершаться ближче до президентських виборів у РФ або одразу після них - до кінця березня. Тому що ворог, як і будь-яка інша армія, не може постійно наступати. Йому треба буде зупинитися й готуватися до майбутнього наступу, передають Патріоти України.

Як зазначив Гетьман, у рамках наступальних дій, які росіяни проводять зараз на п'яти напрямках, вони намагатимуться просунутися настільки, наскільки це можливо.

"Думаю, глибокого просування не буде, і вони почнуть готуватися до операції влітку, яка очікується після додаткової мобілізації. Проте нинішня ситуація на фронті дійсно дуже небезпечна. Нам бракує снарядів, військової техніки та людей, щоб стримувати таку величезну армію противника... Це професійна армія, яка сьогодні оснащена не гірше, ніж наша. Зі своїми танками, броньованими машинами та іншою військовою технікою. Ця техніка не краща від західних зразків, але її дуже багато, тому в нас у цьому питанні приблизний паритет. Противник має перевагу в артилерійських снарядах і панує у повітрі", - зауважив військовий.

За його словами, ситуація для нас не є критичною, але вона дуже важка. "Атака триває на п'яти напрямках, і на деяких з них ворог зосередив 40-80 тисяч своїх військових. Це серйозні цифри, і нам треба тримати оборону. Наразі важко сказати, де саме вони будуть більш активно просуватися. Не думаю, що росіяни прориватимуться одразу на всіх цих напрямках. З метою завдання головного удару війська РФ сконцентруються на одній чи двох ключових ділянках фронту. Ворог може нанести такий удар у напрямку будь-якого з цих п'яти міст", - сказав він.

Він також пояснив, чи може стати район Куп'янська головним напрямком удару. "Росіяни раніше заявляли, що до так званих президентських виборів в Росії вони планували захопити Авдіївку. Також були плани щодо виходу на Куп'янськ-Вузловий та Куп'янськ з форсуванням річки Оскіл і подальшим просуванням у цьому районі. І цілком можливо, що напрямком головного удару військ Росії буде Куп'янський або Лиманський напрямок. Раніше вони перекинули частину військ з Куп'янського напрямку на Авдіївку, а тепер, швидше за все, повернуть їх назад. Тому саме під Куп'янськом можна очікувати посилення бойових дій", - додав він.

"Подивимось, як надалі розгортатимуться події… Втім, поки є сили, вони наступатимуть до середини-максимум кінця березня. Потім наступальні дії призупинять й готуватимуться до наступу влітку-восени цього року", - резюмував Олексій Гетьман.

Олексій Гетьман також висловився про новий великий наступ окупантів. "Новий наступ, швидше за все, буде влітку чи навіть восени, коли буде мобілізована, умовно кажучи, ще одна армія. Наразі угруповання росіян в Україні нараховує майже пів мільйона осіб, і вони хочуть призвати приблизно ще таку ж кількість військових. Тоді у Росії буде майже мільйонне угруповання. Росіяни підлаштовуються під президентські вибори у Сполучених Штатах, і для них дуже принципово, хто перемагатиме – Трамп чи Байден. Залежно від розвитку подій вони плануватимуть свої дії. Саме такі їхні розрахунки", - вважає військовий.

Ворог намагався штурмувати, але щось пішло не так: Прикордонники взяли в полон трьох окупантів на Донеччині (відео)

субота, 13 квітень 2024, 17:44

Прикордонники Волинського загону взяли в полон трьох окупантів під час ворожого штурму наших позицій в районі Новомихайлівки. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України, передають Патріоти України. Відомо, що до бійців Волинського загону заг...

Часів Яр може повторити долю Авдіївки: Експерт дав невтішний прогноз і вказав на головні проблеми

субота, 13 квітень 2024, 17:30

Місто Часів Яр на Донеччині може повторити долю Авдіївки, яку росіяни захопили у лютому 2024 року, якщо у нас не буде достатньо сил для його захисту. Про це ТСН.ua розповів Ігор Романенко, військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці та заступни...