Має свої плани: Рада відмовилась розглядати законопроект Зеленського про відповідальність за незаконне збагачення

Водночас парламент включив до порядку денного сесії проект подібної спрямованості, запропонований низкою депутатів.

ВР відмовилася голосувати за законопроект Зеленського. Ілюстрація: Рейтерс.

Верховна Рада відмовилася включити до порядку денного законопроект 10358 про незаконне збагачення, який зареєстрував президент України Володимир Зеленський. "За" проголосували тільки 205 нардепів при необхідних 226, передають Патріоти України.

Водночас Рада включила до порядку денного сесії проект закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне збагачення (№10110-д). Ініціаторами законопроекту виступила низка народних депутатів.

Нагадаємо, 3 червня президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект щодо цивільної конфіскації корупційних активів високопосадовців та відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення (№10358 від 3 червня 2019). Документ запроваджує новий механізм конфіскації незаконних активів посадовців – за рішенням суду у цивільному порядку без обвинувального вироку, а також повертає покарання для чиновників за незаконне збагачення – статтю Кримінального кодексу, яку в лютому 2019 року Конституційний суд визнав неконституційною.

Документом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 368-5 "Незаконне збагачення", якою передбачено, що набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких більш ніж на 12 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її доходи, карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Визначається, що під активами слід розуміти грошові кошти (у тому числі, готівкові кошти, кошти, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах), інше майно, майнові права, нематеріальні активи, обсяг зменшення фінансових зобов'язань, а також роботи чи послуги, надані особі у владі.

Хіти тижня. "Какая разница", или Как Зеленский проговорился, что сделает с историей Украины", - блогер

вівторок, 28 січень 2020, 17:30

"История не "строится", не "конструируется" не "переписывается" и даже не "пишется". Она случается - как стихи. И изучается, как набор фактов", - пише у своєму блозі Катерина Щеткіна, передають Патріоти України, і продовжує:. "Интервью Владимира Зеленс...

"Козак будет решать вопрос по Донбассу в русле поставленной задачи - впихнуть обратно в Украину мятежные территории и забыть об этом, как о страшном сне", - блогер

вівторок, 28 січень 2020, 16:42

"Владислав Сурков, бывший помощник Владимира Путина по Донбассу, не будет заниматься вопросами Украины. Официально его увольнение звучит как ушел "в связи со сменой курса на украинском направлении", но на самом деле он ушел потому, что его идеи по прис...