
Російському генерал-майору і заступнику начальника військ радіаційного хімічного та біологічного захисту (РХБЗ) Олексію Ртищеву повідомили про підозру Порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України). — його вважають причетним до розграбування Чорнобильської АЕС. Про це пише Офіс генпрокурора, передають Патріоти України.
Слідство зʼясувало, що під час тимчасової окупації Чорнобильської АЕС з 24 лютого по 31 березня 2022 року фігурант, перебуваючи тоді на посаді начальника управління військ РХБЗ Східного військового округу ЗС Росії, разом з іншими окупантами грабував АЕС і знищував там майно.
Також він й інші росіяни грабували Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник, підприємства «Північна Пуща», «Екоцентр», «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами».
Завдані збитки оцінюють у понад 1,038 мільярда гривень.
У справі про розграбування ЧАЕС підозру отримав і заступник гендиректора з безпеки підприємства «Провідний проєктно-дослідницький та науково-дослідницький інститут промислової технології» держкомпанії «Росатом» Микола Мулюкін.
Працівники «Росатому» вивезли з Чорнобильської АЕС унікальну радіологічну лабораторію, джерела іонізувального випромінювання, майже 700 компʼютерів, 344 службових автомобілі і навіть радіаційні дозиметри.
Міністерство оборони України підтвердило, що в окупованому Криму протягом останніх днів було завдано ударів по низці ворожих цілей: об'єктах протиповітряної оборони, нафтобазі та газостанції. Таку заяву відомство оприлюднило 22 червня у Facebook, перед...
Російська влада продовжує посилювати мілітаризацію системи вищої освіти, дедалі активніше інтегруючи навчальні заклади у підготовку кадрів для військової сфери, передають Патріоти Україн з посиланням на Центр протидії дезінформації. Російська влада пр...