
Російському генерал-майору і заступнику начальника військ радіаційного хімічного та біологічного захисту (РХБЗ) Олексію Ртищеву повідомили про підозру Порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України). — його вважають причетним до розграбування Чорнобильської АЕС. Про це пише Офіс генпрокурора, передають Патріоти України.
Слідство зʼясувало, що під час тимчасової окупації Чорнобильської АЕС з 24 лютого по 31 березня 2022 року фігурант, перебуваючи тоді на посаді начальника управління військ РХБЗ Східного військового округу ЗС Росії, разом з іншими окупантами грабував АЕС і знищував там майно.
Також він й інші росіяни грабували Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник, підприємства «Північна Пуща», «Екоцентр», «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами».
Завдані збитки оцінюють у понад 1,038 мільярда гривень.
У справі про розграбування ЧАЕС підозру отримав і заступник гендиректора з безпеки підприємства «Провідний проєктно-дослідницький та науково-дослідницький інститут промислової технології» держкомпанії «Росатом» Микола Мулюкін.
Працівники «Росатому» вивезли з Чорнобильської АЕС унікальну радіологічну лабораторію, джерела іонізувального випромінювання, майже 700 компʼютерів, 344 службових автомобілі і навіть радіаційні дозиметри.
В анексованому Криму російські військові почали використовувати нові способи маскування бензовозів, намагаючись убезпечити їх від атак українських безпілотників. За даними українських партизанських рухів, паливні цистерни перефарбовують у яскраві коль...
Російські війська стикаються з дедалі більшими труднощами із забезпеченням логістики до тимчасово окупованого Криму. Про це повідомляють активісти руху «Жовта Стрічка», передають Патріоти України. За їхніми даними, після ураження поромної інфраструктур...