Має влаштувати усіх: Екс-представник президента України в АР Крим назвав умови, за яких Україна погодиться дати воду Криму

Випалена пустеля з піщаними бурями, на яку перетворюється степовий Крим, загрожує обійняти весь півострів, крім невеличких оаз, котрі ховатимуться на узбережжі - за ланцюгом гір - та живитимуться гірськими потоками.

Борис Бабін. Фото: Главком.

Влада окупованого Криму за п'ять років анексії так і не знайшла альтернативи дніпровській воді, яка раніше поставлялася Україною по Північно-Кримському каналу. Вона намагається замінити її за допомогою викачування підземних вод і переробки каналізаційних стоків. За словами колишнього представника президента України в АР Крим Бориса Бабіна, Україна може запропонувати Росії відновити водопостачання через Північно-Кримський канал в обмін на деокупацію північної частини анексованого півострова, передають Патріоти України.

Подібні чутки з'являються останнім часом і в соцмережах, де кримчани повідомляють, що почалася підготовка до прийому дніпровської води - влада півострова зайнялися чищенням і приведенням в порядок споруд каналу.
У коментарі «Громадському» Бабін зазначив, що непостачання води Північно-Кримським каналом - це один з небагатьох важелів, які Україна може застосовувати до російської окупаційної адміністрації. У середньостроковій перспективі це призведе до знищення промисловості регіону. Росія, яка зазнає величезних збитків, змушена буде шукати інші форми освоєння цих місцевостей.
Бабін вважає, що відновлення водопостачання Північно-Кримським каналом «буде крахом усіх надій на деокупацію, це буде державною зрадою в кримінально-правовому сенсі, і, звичайно, це буде зрадою інтересів українського народу».
Чиновник вважає, що українська сторона може запропонувати Кремлю відновити водопостачання через Північно-Кримський канал в обмін на деокупацію північної частини півострова, що допоможе уникнути гуманітарної катастрофи.
«Наприклад, у нас є територія Північного Криму, це два моногорода - Красноперекопськ і Армянськ, які сьогодні найбільше страждають від відсутності води, тому що підприємства скоро будуть закриватися, водні горизонти порожні, і звідти люди будуть їхати в першу чергу», - вважає колишній топ-чиновник.
Коментуючи «водний» пікет в окупованому Армянську, який відбувся 5 липня, Бабін заявив, що російська окупаційна влада використовує громадських діячів для висунення публічних вимог, оскільки безпосередньо зробити це вона не може.

«Сьогодні ми бачимо черговий сплеск активності росіян, які хочуть цю воду, але мають велику політичну проблему - вони не можуть в цьому зізнатися. Адже вся російська пропаганда останні 5 років заточена під те, що процвітання півострова можливе і буде забезпечено без будь-якої участі України», - заявив Бабін.

Хіти тижня. Україна відмовилася видавати підозрюваних у розстрілі Майдану: Москаль розповів, чому зірвався обмін з Росією полоненими всіх на всіх

понеділок, 19 серпень 2019, 1:00

Чиновник заявляє, що колишнє керівництво країни винне в тому, що українські ув'язнені не повернулися додому. Москаль воліє, щоб вбивць, котрі розстрілювали беззбройних людей у центрі Києва, і до формату обміну не належать віддали державі-агресору. Коли...

Що має зробити Зе!команда для зближення України з ЄС: Вітчизняні експерти розробили комплексний документ

понеділок, 19 серпень 2019, 0:25

Команда Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції на чолі директорки Ольги Стефанішиної опублікували на "Європейській правді" відкритого листа шостому президенту, зазначають Патріоти України. . "Інтеграція України до ЄС т...