"Маємо бути у виграшній позиції": Резніков пояснив, чому в Україні неможливий "корейський" чи "сирійський" сценарій завершення війни

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що більше не береться робити прогнози щодо завершення війні, яку розпочала Росія. Водночас переконаний, що в ній не будуть реалізовані ті неприємні сценарії, про які говорять військові аналітики – так звані корейський чи сирійський, передають Патріоти України.

Перший означає замороження конфлікту на десятиліття, другий – роки бойових дій без кінця. Думкою щодо цього глава Міноборони поділився в інтерв’ю "УП". "Мені здається неможливою "корейська історія" у нас – із тих причин, що такий шанс був у росіян, якби вони заморозили конфлікт у 2014-му році. Але Кремль це не влаштувало, вони пішли у відкритий наступ", – наголосив міністр.

Неможливим він назвав і "сирійський" сценарій, адже в країни-агресора РФ теж виснажується ресурс: і людський, і збройний. Тоді як в України, навпаки, додаються партнери. Тобто цивілізований Захід сьогодні все більше зацікавлений в перемозі українців.

"Тут є нюанс: який сценарій цієї перемоги побачать у світових столицях через певний період, коли підніметься ціна на газ, стануть питання податків, інфляційних процесів, економіки в їхніх країнах? Якщо їхній внутрішній порядок денний буде сильно тиснути, то це може послабити нашу позицію. І тоді деякі політики будуть мріяти, щоб посадити нас за стіл перемовин", – вважає Резніков.

Раніше він публічно говорив, мовляв, розраховує на те, що до початку зими гаряча фаза війни закінчиться. Нині глава Міноборони пояснює: не мав на увазі те, що українські воїни вийдуть з окопів.

"Гаряча фаза – це, умовно кажучи, коли ми в травні зазнали найбільших втрат. Зараз це кратно менше, адже нам вдалося завдяки новій зброї поступово наносити оті точкові ураження по складах, пунктах управління, командуванню ворога. І навала окупантів зупинилася, просування йде досить повільно. Але це теж – кров'ю і життям наших хлопців. Тому, коли я кажу про гарячу фазу, це не означає, що завершиться польова, скажімо так, окопна історія", – зазначив Резніков.

За його словами, українці мають максимально бути у виграшній позиції, завдяки відповідним рішенням, діям Збройних сил, продовженню озброєння від партнерів і віри в те, що ЗСУ, весь сектор безпеки і оборони спроможні перемогти. "Я абсолютно вірю, що це реалістичний план", – заявив міністр оборони.

В Дагестані на мітингу проти мобілізації пролунали постріли, люди розлютилися ще більше (відео)

неділя, 25 вересень 2022, 14:29

У Дагестані жителі протестують проти мобілізації – людей намагаються розігнати силою. Поліція стріляє у повітря, щоб зупинити мітинги, інформують Патріоти України. Повідомляють, що жителі селища Ендірей, Республіка Дагестан, вийшли на масовий протест п...

"У лісі зв'язку немає, деякі чоловіки навіть не знають, що їх на війну шлють": Як у Бурятії йде путінська "часткова" мобілізація

неділя, 25 вересень 2022, 13:53

Мобілізація в Росії почалася "судною ніччю" в Бурятії - так назвали там першу добу після звернення російського президента Володимира Путіна. З вечора 21 вересня в бурятських селах вручають повістки чоловікам від 18 до 72 років і вимагають терміново їха...