"Маючи свої проблеми з військово-промисловим комплексом": Гулима пояснив, чому Росія активізувала удари по українській енергетиці

Останнім часом російські окупанти зосередилися на ударах по енергетичних об’єктах України, оскільки хочуть вивести її з ладу. Вони прораховують слабкі місця економіки, й намагаються завдати найбільшої шкоди саме там, передають Патріоти України.

Таку думку висловив в інтерв'ю OBOZ.UA підполковник запасу, викладач Національного університету "Львівська політехніка", військовий експерт Володимир Гулима. Він зазначив, що стратегічна мета ворога – виведення енергосистеми України з ладу.

"Маючи свої проблеми з військово-промисловим комплексом, росіяни намагаються перешкоджати розвитку військово-промислового комплексу України. Енергопостачання – один із головних чинників для такого розвитку. Коли ми кажемо про те, що нам треба збільшувати виробництво власної зброї, екіпірування та іншої військової продукції, це передбачає створення нових підприємств, модернізацію вже наявних або збільшення обсягів виробництва. І все це потребує більших енергоресурсів, зокрема електроенергії. Напевно, саме на це і спрямовані дії ворога", – пояснив Гулима.

Окрім того, значну кількість електроенергії потребує й залізниця для забезпечення підприємств ВПК сировиною, комплектуючими тощо, і брак електроенергії може внести розлад у цю логістику.

Крім того, на думку експерта, це може бути відповіддю на українські удари по російських нафтопереробних заводах. "Не стільки помста, але і ми, і вони прораховують слабкі місця економіки, визначають найбільш слабкі ланки й намагаються завдати найбільшої шкоди саме там. Ми визначили одні цілі, вони – інші, і триває боротьба на виснаження, на зменшення економічних можливостей одне одного", – пояснив він.

І тут відзначився: Медведчук написав листа Трампу після замаху і натякнув на Зеленського

вівторок, 16 липень 2024, 18:59

Колишній український нардеп від забороненої партії ОПЗЖ Віктор Медведчук у листі експрезиденту США Дональду Трампу заявив про нібито "український слід" у замаху на американського політика. Про це повідомляють російські пропагандистські ЗМІ, передають П...

Під прицілом: Українська розвідка здійснила кібератаку на майже сотню російських сайтів, - ГУР

вівторок, 16 липень 2024, 18:30

Українська розвідка разом із кіберволонтерами атакувала майже сотню російських веб-ресурсів. Як зазначають у відомстві, 15 липня 2024 року волонтерська хакерська спільнота спільно з кіберфахівцями ГУР МО України атакували близько 100 веб-ресурсів у про...