"Маючи свої проблеми з військово-промисловим комплексом": Гулима пояснив, чому Росія активізувала удари по українській енергетиці

Останнім часом російські окупанти зосередилися на ударах по енергетичних об’єктах України, оскільки хочуть вивести її з ладу. Вони прораховують слабкі місця економіки, й намагаються завдати найбільшої шкоди саме там, передають Патріоти України.

Таку думку висловив в інтерв'ю OBOZ.UA підполковник запасу, викладач Національного університету "Львівська політехніка", військовий експерт Володимир Гулима. Він зазначив, що стратегічна мета ворога – виведення енергосистеми України з ладу.

"Маючи свої проблеми з військово-промисловим комплексом, росіяни намагаються перешкоджати розвитку військово-промислового комплексу України. Енергопостачання – один із головних чинників для такого розвитку. Коли ми кажемо про те, що нам треба збільшувати виробництво власної зброї, екіпірування та іншої військової продукції, це передбачає створення нових підприємств, модернізацію вже наявних або збільшення обсягів виробництва. І все це потребує більших енергоресурсів, зокрема електроенергії. Напевно, саме на це і спрямовані дії ворога", – пояснив Гулима.

Окрім того, значну кількість електроенергії потребує й залізниця для забезпечення підприємств ВПК сировиною, комплектуючими тощо, і брак електроенергії може внести розлад у цю логістику.

Крім того, на думку експерта, це може бути відповіддю на українські удари по російських нафтопереробних заводах. "Не стільки помста, але і ми, і вони прораховують слабкі місця економіки, визначають найбільш слабкі ланки й намагаються завдати найбільшої шкоди саме там. Ми визначили одні цілі, вони – інші, і триває боротьба на виснаження, на зменшення економічних можливостей одне одного", – пояснив він.

Москва в шоці: Київ сильніший - Трамп закликав Зеленському бути "сміливішими" з Росією, - ЗМІ

вівторок, 23 червень 2026, 20:30

Україна вважає, що їй вдалося заручитися підтримкою адміністрації президента США Дональда Трампа у зусиллях, спрямованих на змушення Росії до повернення за стіл переговорів, передають Патріоти України з посиланням на The Kyiv Independent. Посилаючись н...

Москва у відчаї посилає сигнали: Голова ФСБ раптово визнав, що із "терористом" Зеленським доведеться домовлятись

вівторок, 23 червень 2026, 20:16

Тепер не тільки Лавров після традиційних погроз канюче про переговори з тими "фашистами". Практично одночасно директор ФСБ Росії Александр Бортніков у коментарі виданню "Вести" теж заявив щось там про переговори, зазначають Патріоти України . Під час ...