Мають отримати компенсацію: Жительки Криму і Донбасу виграли в ЄСПЛ справу проти України

Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) задовольнив скаргу трьох кримчанок і однієї жительки Донбасу, що мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО), про дискримінацію з боку України під час місцевих виборів у 2015 році. Відповідне рішення опубліковане на сайті суду 21 жовтня, передають Патріоти України.

Цю інформацію підтвердив адвокат Сергій Заєць, який представляв інтереси кримчанок у ЄСПЛ. Олександра Селігененко і Анастасія Мартиновська з Севастополя, Дар’я Свиридова з Ялти і Євгенія Терехова з Донбасу скаржилися на те, що не змогли проголосувати на місцевих виборах в Україні в 2015 році, хоча на той час постійно проживали в Києві і отримали статус ВПО. Таким чином, вони не змогли обрати депутатів, які б представляли їхні інтереси.

Як йдеться в пресрелізі ЄСПЛ, «влада вважала, що вони все ще живуть за місцем реєстрації» – в анексованому Криму і на території окупованого Донбасу.

За рішенням суду, Україна має виплатити кожній із заявниць по 4500 євро. «Це справа про перемогу над дискримінацією. Сам факт звернення до ЄСПЛ вплинув на рішення проблеми. Саме на цю скаргу систематично посилалися представники Ради Європи при просуванні змін на зустрічах із українськими чиновниками. Зрештою, при ухваленні Виборчого кодексу інтереси ВПО були враховані, і під час попередніх місцевих виборів усі охочі вже мали можливість проголосувати», – прокоментував справу адвокат Сергій Заєць.

За інформацією адвоката, «Селігененко та інші проти України» – це перша справа, що стосується становища ВПО в країні, і це одне з нечисленних рішень ЄСПЛ щодо прав тимчасово переміщених осіб в Україні.

За те, що від санкцій "відмазав"?: Віцепрем’єр Угорщини отримав нагороду від патріарха РПЦ

четвер, 29 вересень 2022, 0:27

Віце-прем'єр-міністр Угорщини Жолт Шем'єн отримав нагороду від патріарха Російської православної церкви Кирила. На це звернуло увагу видання HVG, передають Патріоти України. Подія, яка відбулася два тижні тому, не отримала широкого розголосу з боку уго...

Звісно, якщо знов не передумають?: Німеччина передасть Україні чотири системи ППО IRIS-T та іншу військову допомогу (список)

четвер, 29 вересень 2022, 0:15

Німеччина передасть Україні чотири системи протиповітряної оборони IRIS-T та низку іншого озброєння. Про це повідомляється на сайті німецького уряду, передають Патріоти України. Система IRIS-T SLM має дальність дії 40 кілометрів та висоти - до 20 кілом...