Мають отримати компенсацію: Жительки Криму і Донбасу виграли в ЄСПЛ справу проти України

Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) задовольнив скаргу трьох кримчанок і однієї жительки Донбасу, що мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО), про дискримінацію з боку України під час місцевих виборів у 2015 році. Відповідне рішення опубліковане на сайті суду 21 жовтня, передають Патріоти України.

Цю інформацію підтвердив адвокат Сергій Заєць, який представляв інтереси кримчанок у ЄСПЛ. Олександра Селігененко і Анастасія Мартиновська з Севастополя, Дар’я Свиридова з Ялти і Євгенія Терехова з Донбасу скаржилися на те, що не змогли проголосувати на місцевих виборах в Україні в 2015 році, хоча на той час постійно проживали в Києві і отримали статус ВПО. Таким чином, вони не змогли обрати депутатів, які б представляли їхні інтереси.

Як йдеться в пресрелізі ЄСПЛ, «влада вважала, що вони все ще живуть за місцем реєстрації» – в анексованому Криму і на території окупованого Донбасу.

За рішенням суду, Україна має виплатити кожній із заявниць по 4500 євро. «Це справа про перемогу над дискримінацією. Сам факт звернення до ЄСПЛ вплинув на рішення проблеми. Саме на цю скаргу систематично посилалися представники Ради Європи при просуванні змін на зустрічах із українськими чиновниками. Зрештою, при ухваленні Виборчого кодексу інтереси ВПО були враховані, і під час попередніх місцевих виборів усі охочі вже мали можливість проголосувати», – прокоментував справу адвокат Сергій Заєць.

За інформацією адвоката, «Селігененко та інші проти України» – це перша справа, що стосується становища ВПО в країні, і це одне з нечисленних рішень ЄСПЛ щодо прав тимчасово переміщених осіб в Україні.

Скрепи Мордору душать його рабів: Багато росіян хотіли б жити в такій країні, як Україна — Нуланд

середа, 1 грудень 2021, 23:36

Заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд попередила Росію, що Вашингтон може ввести проти Москви безпрецедентні санкції. Про це інформує Київський безпековий форум, котрий 1 грудня проходить у столиці України, зазначають Патріоти України. За...

"Туреччина підтримує вступ України до НАТО", - голова МЗС республіки Чавушоглу.

середа, 1 грудень 2021, 23:02

Як повідомляє агентство Anadolu, Чавушоглу, який зараз перебуває в Ризі, де проходить саміт міністрів іноземних справ НАТО, зазначив, що позицію Туреччини з цього питання він особисто неодноразово озвучував на засіданнях глав МЗС країн-учасниць Альянсу...