Станіславу Шевчуку без його присутності висловили недовіру як голові Конституційного суду України. Це трапилося на засіданні КС у вівторок, 14 травня, - рішення прийняли голосуванням, за недовіру висловилися більшість суддів, повідомляють Патріоти України.
На засіданні Конституційного суду у вівторок, 14 травня, Станіслав Шевчук виступив проти розгляду висновку Комісії з питань регламенту та етики щодо можливих порушень з боку голови суду. Натомість він запропонував суддям розглянути конституційність закону "Про очищення влади".
Пропозицію Шевчука судді не підтримали, і тоді голова Конституційного суду покинув засідання. Утім, судді продовжили засідання і без участі Шевчука розглянули можливих порушень ним законодавства та суддівської етики.
Хто такий Станіслав Шевчук? Юрист, доктор наук, суддя Європейського суду з прав людини від України в 2009-2012 роках. З 13 березня 2014 року обраний за квотою Верховної Ради суддею Конституційного суду України, з 21 лютого 2018 року – голова КСУ.
У чому звинувачують Шевчука? Комісія з питань регламенту та етики прийшла до висновку, що існують підстави для звільнення Шевчука з посади судді Конституційного суду. У зв'язку з, мовляв, "вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим і системним нехтуванням своїми обов'язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України".
Комісія "виявила його (Шевчука) невідповідність займаній посаді". Мовиться про допущені суддею і Головою Конституційного суду України Шевчуком порушення Конституції і законів України, а саме: видання незаконних розпоряджень, політизації діяльності Конституційного суду України і його голови, ігнорування прав суддів, порушення конституційних гарантій.
Журналістка Кордон.Медіа Альона Яцина зазначила, що захопити чотири села на Сумщині противнику вдалося за два місяці Про це вона розповіла в етері Еспресо, передають Патріоти України. "Щодо захоплення ворогом чотирьох населених на Сумщині – для нас не ...
Україна суттєво наростила виробництво власної самохідної артилерійської установки (САУ) "Богдана 2С22". Якщо у 2023 році на місяць виготовляли близько шести одиниць, то зараз – вже до 36. Про це повідомляє видання Army Technology з посиланням на джерел...