Майже одноголосно: Голові Конституційного суду України висловили недовіру

Станіславу Шевчуку без його присутності висловили недовіру як голові Конституційного суду України. Це трапилося на засіданні КС у вівторок, 14 травня, - рішення прийняли голосуванням, за недовіру висловилися більшість суддів, повідомляють Патріоти України.

На засіданні Конституційного суду у вівторок, 14 травня, Станіслав Шевчук виступив проти розгляду висновку Комісії з питань регламенту та етики щодо можливих порушень з боку голови суду. Натомість він запропонував суддям розглянути конституційність закону "Про очищення влади".

Пропозицію Шевчука судді не підтримали, і тоді голова Конституційного суду покинув засідання. Утім, судді продовжили засідання і без участі Шевчука розглянули можливих порушень ним законодавства та суддівської етики.

Хто такий Станіслав Шевчук? Юрист, доктор наук, суддя Європейського суду з прав людини від України в 2009-2012 роках. З 13 березня 2014 року обраний за квотою Верховної Ради суддею Конституційного суду України, з 21 лютого 2018 року – голова КСУ.

У чому звинувачують Шевчука? Комісія з питань регламенту та етики прийшла до висновку, що існують підстави для звільнення Шевчука з посади судді Конституційного суду. У зв'язку з, мовляв, "вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим і системним нехтуванням своїми обов'язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України".

Комісія "виявила його (Шевчука) невідповідність займаній посаді". Мовиться про допущені суддею і Головою Конституційного суду України Шевчуком порушення Конституції і законів України, а саме: видання незаконних розпоряджень, політизації діяльності Конституційного суду України і його голови, ігнорування прав суддів, порушення конституційних гарантій.

Джерело: 24 канал

Дива для Путіна не сталось: Європейська Рада продовжила санкції проти Росії

п’ятниця, 13 грудень 2019, 8:24

Тепер боротьба продовжиться за "червневий пакет", Москва вважає, що має непогані шанси перетягнути симпатії ключових держав ЄС на свою користь. Глави держав і урядів країн Європейського Союзу продовжили дію економічних санкцій проти Російської Федераці...

Хіти тижня. "Болтун - находка для шпиона": Найманці "ДНР" спалили на відео "подарунки від Путіна"

п’ятниця, 13 грудень 2019, 3:00

Експерти ще помітили, що терористи помилилися, розмістивши апаратуру на шасі ЗіЛ-131, а передавальні антени – на старій дизельній електростанції ЕСД-50-ВС/230-МУ. Йдеться про Р-330Ж "Житель", Р-378Б "Борисоглібськ-2", "Торн", Р-381Т2 "Таран", РБ-341 В ...