Майже одноголосно: Голові Конституційного суду України висловили недовіру

Станіславу Шевчуку без його присутності висловили недовіру як голові Конституційного суду України. Це трапилося на засіданні КС у вівторок, 14 травня, - рішення прийняли голосуванням, за недовіру висловилися більшість суддів, повідомляють Патріоти України.

На засіданні Конституційного суду у вівторок, 14 травня, Станіслав Шевчук виступив проти розгляду висновку Комісії з питань регламенту та етики щодо можливих порушень з боку голови суду. Натомість він запропонував суддям розглянути конституційність закону "Про очищення влади".

Пропозицію Шевчука судді не підтримали, і тоді голова Конституційного суду покинув засідання. Утім, судді продовжили засідання і без участі Шевчука розглянули можливих порушень ним законодавства та суддівської етики.

Хто такий Станіслав Шевчук? Юрист, доктор наук, суддя Європейського суду з прав людини від України в 2009-2012 роках. З 13 березня 2014 року обраний за квотою Верховної Ради суддею Конституційного суду України, з 21 лютого 2018 року – голова КСУ.

У чому звинувачують Шевчука? Комісія з питань регламенту та етики прийшла до висновку, що існують підстави для звільнення Шевчука з посади судді Конституційного суду. У зв'язку з, мовляв, "вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим і системним нехтуванням своїми обов'язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України".

Комісія "виявила його (Шевчука) невідповідність займаній посаді". Мовиться про допущені суддею і Головою Конституційного суду України Шевчуком порушення Конституції і законів України, а саме: видання незаконних розпоряджень, політизації діяльності Конституційного суду України і його голови, ігнорування прав суддів, порушення конституційних гарантій.

Джерело: 24 канал

Справу відкрили, але...: Поліція не знайшла у квартирі Ткача "прослушку"

субота, 8 серпень 2020, 15:30

У поліції підкреслили, що прослуховувального пристрою у квартирі журналіста програми "Схеми" Михайла Ткача не знайшли, проте виявили "пошкодження на стелі". Провадження відкрито за ч. 1 ст. 182 Кримінального кодексу України (порушення недоторканності п...

З архіву ПУ. Дорогі "жарти": "Люди Зеленского не простят", - Портников

субота, 8 серпень 2020, 15:00

"Представитель президента Украины в правительстве Андрей Герус считает, что избиратели нового президента Украины Владимира Зеленского проголосовали не за снижение тарифов на коммунальные услуги, а за "большую идею, большую мечту, а не за понижение тари...