Макрон теж підводить? Уряд Франції шукає кошти, щоб профінансувати новий пакет допомоги Україні: У Bloomberg пояснили, чому виникли проблеми

Уряд Франції шукає кошти для фінансування нового пакету допомоги для України після рішення про масштабне скорочення витрат країни. Знайти доведеться близько 3 млрд. євро: саме такою має бути вартість нового пакету, передають Патріоти України.

Зокрема, уряд може доручити низці міністерств перенаправити кошти та знайти способи заощадити кошти для оплати озброєнь, зокрема, ракет та артилерії. Про це повідомляє Вloomberg.

Труднощі з фінансуванням військової допомоги Україні у французького уряду виникли після зниження прогнозу щодо ВВП Франції на 2024 рік та пов'язаного з цим рішення про необхідність заощадити близько 10 млрд євро. Так уряд Франції сподівається виконати зобов'язання зі скорочення дефіциту бюджету на тлі обіцяної допомоги фермерам, котрі влаштовують протести проти зростання цін та дешевого імпорту.

Поєднати вирішення внутрішніх проблем з допомогою Україні французький уряд може спробувати, доручивши міністерствам оборони, закордонних справ та фінансів перенаправити кошти і відшукати можливості заощадити кошти для оплати зброї для України, починаючи від ракет до артилерійських систем. Про це, стверджує видання, повідомили джерела, наближені до уряду Франції. Говорили вони на умовах анонімності, оскільки остаточне рішення наразі ще не ухвалене, тривають обговорення можливих шляхів виходу з ситуації, що склалася.

Вloomberg додає, що Францію часто критикують у недостатній допомозі Україні на тлі того, що роблять її партнери по ЄС та НАТО. Причиною для звинувачень значною мірою є відсутність прозорості такої допомоги з боку Франції.

В офіційному Парижі усвідомлюють, до яких серйозних наслідків може призвести гостра нестача боєприпасів, від якої потерпає на завершенні другого року повномасштабної війни з Росією українська армія. Однак уряд країни намагається відшукати кошти на фінансування пакету допомоги без необхідності вносити зміни до бюджету.

"Один зі співрозмовників додав, що 400 мільйонів євро, виділені на фінансування збройних сил до 2027 року, не включають можливості для додаткової допомоги, що ускладнює завдання", – додає видання.

Загалом, нагадує Вloomberg, на допомогу Україні Франція витратила близько 3,8 млрд євро. До пакетів допомоги, які отримала Україна, входили, зокрема, ракетні комплекси SAMP-T, самохідні гаубиці Caesar, бронемашини АМХ 10 та ракети SCALP.

Вбивство мало відбутись у Польщі: Затримано чоловіка, який готував замах спецслужб РФ на Зеленського

п’ятниця, 19 квітень 2024, 9:23

Українські правоохоронці в співпраці з органами правопорядку Республіки Польща затримали громадянина Польщі за підозрою у готовності діяти на користь спецслужб Російської Федерації, який пропонував замах на президента Зеленсько, повідомляє генпрокурату...

"За Росію вже серйозно взялись": Експерт дав прогноз щодо руйнування режиму у РФ та ставку Заходу

п’ятниця, 19 квітень 2024, 7:56

На Заході роблять ставку на поступове руйнування путінського режиму. Поки що немає ознак того, що серед наших союзників мають намір не визнавати легітимність Путіна. Таку думку в ефірі "Еспресо" висловив політичний експерт Максим Розумний, передають Па...